Tkáňové (Shüsslerovy, biochemické) soli

Domů » Tkáňové (Shüsslerovy, biochemické) soli

„Obnova buňky a tím i celého těla je výsledkem vyrovnání deficitu anorganických solí.“
Dr. Med. Wilhelm H. Schüssler

Co jsou to tkáňové soli?

Kali Phos/ Kalium Phosphoricum (červená)

Biochemická výživa mozku a senzorických nervů.

Odborná literatura uvádí: základní prostředek proti únavě, podporuje koncentraci, paměť. Pomáhá studentům při stresu ze zkoušek, hyperaktivním dětem, starým lidem s únavovými bolestmi v končetinách. Lze použít u depresí, při poruchách srdečního rytmu, nespavosti, podrážděnosti, nervozitě, syndromu vyhoření, při teplotě nad 39°C, nekróze, gangréně nebo pokud se v hlenu objeví krev.

Další informace o Kali Phos

Nat Sulph/ Natrium Sulphuricum (korálová)

Biochemicky ovlivňuje zejména játra.

Odborná literatura uvádí: slouží k detoxikaci jater a odstranění toxinů a nadbytečné vody z organismu. Pomáhá při poškození jater antikoncepcí, alkoholem, při hepatitidě, infekční mononukleóze. Dále při hubnutí, migrénách, dně, zvracení (např. během těhotenství), bércových vředech.

Další informace o Nat Sulph

Kali Mur/ Kalium Muriaticum (oranžová)

Biochemicky ovlivňuje krev a sliznice, dekongestivum.

Odborná literatura uvádí: pomáhá při otocích sliznic horních cest dýchacích, ORL zánětech, angíně, sinusitidě, alergii, při tvorbě bílého hlenu. Posilňuje sliznice po opakovaných infekcích, pomáhá při zvýšené srážlivosti krve a snižuje riziko trombózy. Lze použít po úrazech, operacích, reguluje tvorbu kolagenu u popálenin. Podpora při epilepsii a prevence nežádoucích účinků očkování.

Další informace o Kali Mur

Calc Fluor/ Calcarea Fluorica (zlatá)

Biochemická sůl na elasticitu.

Odborná literatura uvádí: Calc Fluor zabezpečuje elasticitu tkání a zdravou zubní sklovinu. Posiluje chrupavky, pohyblivost kloubů, elasticitu šlach, cévní stěny. Pomáhá při křečových žilách, hemeroidech, povislém břichu, zhrublé kůži, prasklinách, fisurách, natažených šlachách, artróze, inkontinenci moče, šedém zákalu, hlubokém strachu, kostních výrůstcích. Působí jako lifting tváře a podporuje trávení a peristaltiku.

Další informace o Calc Fluor

Mag Phos/ Magnesia Phosphorica (žlutá)

Biochemická výživa svalů a motorických nervů.

Odborná literatura uvádí: tato sůl je důležitá pro relaxaci svalů a nervů. Pomáhá při silných bolestech (bez zánětu, úleva teplem), křečích, nadýmání, zablokování zad, po velkém fyzickém či nervovém vypětí, ticích, neuróze, pocitech strachu a nejistoty, nadměrné chuti k jídlu (přejídání při stresu) kolikách, třesu končetin, zatuhlosti, stresu a bolestech hlavy. Je výborným srdečním tonikem a pomáhá při vysokém krevním tlaku.

Další informace o Mag Phos

Kali Sulph/ Kalium Sulphuricum (olivová)

Biochemicky působí na kůži a na okysličování tkání.

Odborná literatura uvádí: Kali Sulph zodpovídá za „vnitřní dýchání“ (oxidace, metabolismus), tvorbu a distribuci olejových složek. Pomáhá při psoriáze, seborei, ekzémech s tvorbou šupin, při olupování kůže, dlouhodobém akné, vysokém cholesterolu a triglyceridech v krvi, dlouhodobých zánětech a tvorbě žlutozeleného hlenu.

Další informace o Kali Sulph

Nat Phos/ Natrium Phosphoricum (zelená)

Udržuje rovnováhu pH.

Odborná literatura uvádí: pomáhá při překyselení organismu, při zvýšené aciditě v žaludku, bolesti kloubů, dně, špatném trávení, plynatosti, cukrovce, mykózách, střevních parazitech, kyselém zvracení a přílišné chuti na sladké. Pomáhá při hubnutí. Podporuje vylučování žluče, činnost ledvin a pomáhá při ledvinových kamenech.

Další informace o Nat Phos

Calc Sulph/ Calcarea Sulphurica (tyrkysová)

Biochemický „systémový čistič“.

Odborná literatura uvádí: působí proti tvorbě hnisu, pomáhá při špatně se hojících, mokvajících ranách, aftech, opakujících se herpesech, hnisavém akné, ulceracích žaludku, opakovaném krvácení z dásní nebo z nosu, při vředu oční rohovky, při vředech předkolení, krustách ve vlasové části hlavy u kojenců, slabé imunitě a funkční sterilitě. Podporuje integritu sliznic a kůže.

Další informace o Calc Sulph

Silicea (modrá)

Působí zejména na pojivové tkáně, někdy se nazývá i biochemický chirurg.

Odborná literatura uvádí: Silicea pomáhá udržovat zdravé vlasy, kůži a nehty, ochraňuje nervy. Čistí a posiluje pojivové tkáně, pomáhá při infiltrovaných a uzavřených ložiskách hnisu, hnisavé angíně, abscesech, aterosklerotických změnách cév. Dále při atopickém ekzému, vypadávání vlasů, lámání nehtů, předčasných hlubokých vráskách, vysychání kloubů a plotének, zánětu kostí. Lze použít při podvýživě, nadměrném zapáchajícím pocení, při nervové přecitlivělosti, skleróze multiplex, šedém zákalu. Má omlazující liftingový účinek. Pro schopnost vylučovat z těla se nesmí používat při implantátech!

Další informace o Silicee

Calc Phos/ Calcarea Phosphorica (královská modrá)

Biochemické tonikum.

Odborná literatura uvádí: dětská sůl, důležitá pro dělení buněk, růst a buněčnou obnovu (i u starých lidí), krvetvorbu, rekonvalescenci, vstřebávání živin. Pomáhá při nežádoucím hubnutí, únavě po těžké nemoci, albuminurii, podporuje přibírání na váze a chuť k jídlu. Pomáhá dětem, které mentálně neprospívají, mívají bolesti hlavy ze zátěže ve škole, nebo i pro hyperaktivní děti. Je prevencí osteoporózy, podporuje hojení zlomenin, tvorbu kostí, ulevuje při artritidě, kostních výrůstcích, růstových bolestech a kalcifikátech, při tvrdých nebo chronických otocích mandlí a cystách.

Další informace o Calc Phos

Nat Mur/ Natrium Muriaticum (fialová)

Biochemický distributor vody.

Odborná literatura uvádí: Nat mur zabezpečuje správný pohyb vody hydrataci buněk. Pomáhá při dehydrataci a při poruchách hydratace, jako je suchost oka, žíznivost, chuť na slané, vodnatý sekret z nosu, tekoucí slzy, vyrážky s vodnatým obsahem, otoky pod očima, lokální otoky, suché sliznice, suchý kašel zhoršený v suchém prostředí, slaný pot, pocení v klimakteriu, anurie, polyurie. Pomáhá při solární alergii, alergii se svěděním a vodnatým obsahem. Dále při plačtivosti, nebo neschopnosti se vyplakat, při smutku, depresi a negativních myšlenkách. Díky hydrataci buněk má liftingový účinek, pomáhá při vysokém krevním tlaku. Odstraňuje únavu.

Další informace o Nat Mur

Ferr Phos/ Ferrum Phosphoricum (magenta)

Biochemická první pomoc

Odborná literatura uvádí: při všech zánětech – akutních i chronických, zvýšené teplotě do 39°C, krvácení i silné menstruaci. Pomáhá při anémii z nedostatku železa, únavě, nízkém tlaku krve. Velmi dobrá sůl v prvním stádiu zánětu, při začínající infekci: viróze, angíně, apod. (otok, bolest, teplota, ale bez hlenu).

Další informace o Ferr Phos

Biokomplex/Biokomplex SF

Kombinace.

Vyvážená směs všech dvanácti složek krve a tkání. Doporučuje se v případech komplexního vyčerpání u lidí s vícečetnými zdravotními problémy (zejména u starších lidí), nebo na preventivní doplnění. V případě implantátů použijte Biokomplex SF, který neobsahuje Siliceu.

Další informace o Biokomplexu

Doplňkové tkáňové soli

Iodium, Zincum, Cuprum, Selenium, Manganum, Chromium, Antioxidant

Soubor doplňkových solí představuje minerální látky kvantitativně méně zastoupené, z nichž některé jsou přítomné jen ve stopovém množství. Používají se jako doplňky k základním tkáňovým solím jako podpora požadovaného efektu.

Další informace o doplňkových solích