Kali Phos (Kalium Phosphoricum, červená)

Domů » Tkáňové (Shüsslerovy, biochemické) soli » Kali Phos (Kalium Phosphoricum, červená)

Výborný přípravek při intenzivním stresu, má rychlý nástup a lze jej použít jako antidepresivum.

Pomůže při náhlé světloplachosti či zvukoplachosti, při únavě, syndromu vyhoření z přepracování ale i psychického stresu, hysterii, podrážděnosti,
ADHA, hyperaktivitě, poruchách koncentrace. Je možné jej podávat předrážděným, nespavým kojencům, kteří vyžadují neustálou pozornost a nošení. Je to základní sůl na šok a na strach, pomůže i při nočních můrách. Hodí se v případě náhlých a prudkých stavů, při horečkách vyšších než 39°C, po těžkém nebo rychlém porodu, kdy je žena hodně vyčerpaná, po potratu. Základní sůl pro rodiče na mateřské dovolené nebo při dlouhodobém ošetřování člena rodiny.

Podpůrně jej lze užívat při chorobách hlavy a mozku, na podporu mentálních funkcí, např. při otřesu mozku, senilní demenci, roztroušené skleróze, Alzheimerově chorobě, autismu, poruchách krátkodobé paměti. Při pískání či hučení v uších, srdeční arytmii způsobené stresem, ztrátě citlivosti nervů, při svrbění dlaní nebo chodidel. Při nemocech projevujících se hnilobným zápachem nebo výtoky s příměsí černé krve. Na únavové bolesti nohou u starých lidí. Při léčbě rakoviny, kdy pacient už nemůže a vzdává se.