První očkování a kolika

Domů » Questions » První očkování a kolika

Online dotazyKategorie dotazu: Miminka a malé dětiPrvní očkování a kolika
Anonymní asked 9 roky ago
Dobrý den, jmenuji se Kateřina a obracím se na Vás s následujícím dotazem:
1. Za týden v úterý nás čeká první očkování – chci se zeptat, co je dobré dát Ester před očkováním, aby vše v klidu a v pohodě zvládla a tělíčko nebylo moc zatížené a co po očkování.

2. Ester hodně trpí na prdíky. Byla narozena o 14 dní dřív než byl stanoven termín a z důvodů komplikací musela na svět císařským řezem. Bohužel se stalo, že nekojím, snažím se mlíčko ostříkávat, ale moc toho není. Je tedy na umělé výživě. Měla velké problémy s ublinkáváníma se zvracením, změnili jsme stravu. Nyní užívá Nutrilon AR. Teď se cítí dobře a spokojeně, až na ty bolesti bříška. Koupili jsme ji kapečky espuzepan, ale ty evidentně nesnáší – nyní ji nahříváme pecičky na bříško a bereme ji do klubíčka. Hodně se trápí. Průběh koliky – někdy se hodně propíná do luku a zčervená, někdy se choulí do klubíčka. Snažíme se jí dávat mlíčko po menších dávkách s přestávky.
Děkuji za reakci a přeji pěkný den.
K.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den, Kateřino,
 
ad 1) Nevím, jak je Vaše holčička stará, ale čím je dítě starší, tím je šance, že vše zvládne bez potíží, vyšší. Abyste vyhověla platné vyhlášce, tak je možné začít Hexavakcínu očkovat ve schématu 2+1 až v 10. měsíci, druhá dávka ve 12. měsíci a přeočkování pak v 18 měsících, dodržíte vyhlášku a s vyšším věkem eliminujete riziko nežádoucích účinků. V praxi našich pediatrů je, že spolu s Hexou nabízejí i očkování pneumokoka, v jeden den. Opět z hlediska nežádoucích účinků to není optimální postup.
Co se týče podání před očkováním, je dobrá kombinace Krizová esence z bachovek + tkáňová sůl Kali mur. Podávat zhruba týden před očkováním a týden až dva po očkování.
 
ad 2) Zkusila bych osvědčenou indikaci – homeopatikum Magnesia phosphorica 9CH. 3-5x denně 1 kuličku, nebo tkáňovou sůl Mag phos. Se zlepšením pak postupně vysazovat. A nasadit znovu v případě potřeby. Pokud by se neukázal efekt zhruba do tří dnů, tak je dobré homeopatikum vysadit a poradit se s homeopatem, aby vybral lék na míru.
 
J.B.