Nadýmání a problémy s vyprazdňováním

Domů » Questions » Nadýmání a problémy s vyprazdňováním

Online dotazyKategorie dotazu: Miminka a malé dětiNadýmání a problémy s vyprazdňováním
Lucie asked 6 roky ago
Dobrý den, mám dvoutýdenní holčičku, kterou hodně trápí nadýmání a má problémy s vyprazdňováním – plenu pouze zašpiní. Naše doktorka nám poradila pomáhat jí každý den teploměrem do zadečku. To se daří a stolice je hodně řídká. Kojíme, na váze přibírá, nadýmavé věci nejím a každý den piji fenyklový čaj. Do toho kopeme nožičkami a masírujeme bříško. Občas se začne u kojení kroutit a plakat, také u toho začala mlaskat a cítím, jak jí ten vzduch prochází tělem. Mléko mi hodně teče až stříká. Věřím, že existuje i jiná cesta, než s teploměrem v prdce… Dokázala byste mi poradit? Navštěvujete pacienty doma, pokud se jedná o novorozence? Jsme z Liberce. Předem moc děkuji za odpověď.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 6 roky ago
Dobrý den, Lucie,
první, co bych vyzkoušela, je vysadit cca na 14 dní Vigantol. Dost často se stává, že miminka mají tyto potíže právě po něm. Kdyby se situace zlepšila, je vhodné pak najít jinou alternativu vit. D, třeba olej Mollers.
Pokud jste brala v těhotenství větší množství hořčíku, i to může být příčinou. Pak by pomohlo homeopatikum Magnesia phosphorica 9CH, 1 kuličku rozpustit v 5 ml stříkačce s vodou, podat 3-5x denně pár kapek.
Kdyby se to nelepšilo po dvou, třech dnech, tak je pak nutné navštívit homeopata osobně, aby vybral přesný lék na míru. Na dálku a u miminek zvlášť se určuje obtížně.
Za zkoušku stojí i vysazení mléčných výrobků a lepku ve Vaší stravě.
V odůvodněných případech klienty navštěvuji doma nebo v nemocnici, ale pouze v rámci Prahy.
J.B.