Horečka u 13 m dítěte

Domů » Questions » Horečka u 13 m dítěte

Anonymní asked 9 roky ago
Dobrý den,
mám 13 měsíční dcerku a 5letého synka, který nám ze školky často nosí infekce, malá vše „chytne“ a trpí často vysokýma horečkama přes 39, podávám jí podle rady lékaře střídavě Nurofen a Panadol, pokud horečka překročí 38,5 ale málá sirupy i čípky špatně snáší a má bolavé bříško, jak je to s fyzickým schlazováním?Ona totiž mívá při takovýchto horečkách ledové ruce i nohy a při tom se zábaly nedoporučují? Existuje nějaké homeopatikum, které by nám mohlo pomoci?
Děkuji

Hana K

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den, Hani, 

některé děti produkují horečku velmi ochotně, ale hodně záleží na tom, jak ji snášejí. Horečka je velmi dobrý nástroj imunitního systému, který likviduje nákazu, takže pokud se nejedná u malého kojence nebo nemá dítě nějaké chronické potíže (ledviny, srdíčko…), tak je i výhodné nechat ho „prohřát“. Velmi pěkně je toto téma zpracováno v článku O léčivé síle horečky od MUDr. Dostala.

Pokud není dítě ještě zcela natopené (studené ruce a nohy, teplota v této fázi stále stoupá), je možné chladit obklady v tříslech. Homeopatika je též možné dát, tuto první fázi pokrývá např. Aconitum nebo Belladonna. Je však dobré ještě říct, že po podání homeopatického léku nemusí teplota klesnou. Dojde ale k subjektivní úlevě. Homeopatika totiž podporují fyziologické funkce organismu, a jestliže tělo z nějakého důvodu horečku ještě potřebuje, tak neklesne. 

Preventivní možností je pak celková homeopatická léčba vašich dětí, kdy se podáním individuálního léku na míru posílí imunita a nebudou tak náchylné k onemocnění. Případně onemocnění proběhne rychleji a rychlejší je i následná rekonvalescence. 
Také je možné podávat preventivně tkáňové soli Ferr phos a Kali mur. 

J.B.