Nat Sulph (Natrium Sulphuricum, korálová)

Domů » Tkáňové (Shüsslerovy, biochemické) soli » Nat Sulph (Natrium Sulphuricum, korálová)

Hodí se pro lidi, kterým nezabírá žádná terapie, protože jsou uzavření a svá traumata si uložili hluboko do podvědomí. Pro ty, kteří mají problémy se vztahy, zažívají intenzivní utrpení a problémy uzavírají do sebe. Pro alkoholiky.

Má silně detoxikační účinek, stahuje vodu z tkání a v ní rozpuštěné toxiny. Detoxikuje zejména játra, tlusté střevo a lymfu. Podporuje vylučování (mateřské mléko, inzulín, trávící šťávy, moč…). Je vhodné při zadržování vody v těle (náhlý nárůst hmotnosti), při poškození jater toxickými látkami, po mononukleóze, žloutence, hormonální antikoncepci. Podpůrně při žlučníkových a ledvinových kamenech, hromadění tekutiny v břiše, pohrudnici, při zánětech s otokem, při vodě v koleni nebo silné alergii, která je spojená s otokem. Vhodná je i u cyst naplněných tekutinou.

Jedná se o základní sůl na svrbící ekzémy, které jsou často způsobené množstvím toxinů v těle. V tomto případě je vhodné kombinovat ji s čistící dietou (např. rýžová) a zvýšeným množstvím tekutin, případně s jaterními čaji.