Odběr článků:

únava

Domů » únava

Všechno dělám pro své dítě – ale kdo pomůže mně?

Jak se postarat i o sebe, když pečujete o všechny kolem

Znáte to?

Ráno se probudíte, a ještě, než stihnete otevřít oči, už myslíte na to, co všechno je třeba zvládnout. Obléct děti, připravit snídani, nachystat svačinu, rychle je odvézt, mezitím vyřídit pracovní věci, nakoupit, uvařit, uklidit, pomoci s úkoly, vyslechnout obavy, potěšit, utěšit.
A večer, když konečně všichni spí, přijde ochromující únava. Smutek. Vina, že jste zas zvýšila hlas. Nebo že jste byla netrpělivá.
A někdy i otázka: „Jsem ještě já? Nebo už jen fungující jednotka pro všechny ostatní?“

Číst dále >

Vysoká citlivost a homeopatie

Klienti, kteří ke mně přicházejí pro „svoji kuličku“, mají různé motivace. Někdo chce přirozenější cestu léčby, jiný už bez většího efektu vyčerpal všechny klasické možnosti. Občas se objeví někdo, kdo má pocit, že stagnuje, a rád by se posunul v osobním vývoji. No, a tak třikrát do týdne se ukáže někdo, kdo má pocit, že „je nějaký divný“. Obvykle bývá i dost unavený a až vyčerpaný.

Jsou to lidé, kteří si všímají, že úplně nezapadají mezi ostatní. A okolí jim to často neváhá dát najevo. Dozvídají se, že jsou přecitlivělí, zbytečně úzkostní a že by se měli prostě trochu víc snažit. Jenže to se snadno řekne, ale mnohem hůř dělá. Číst dále >

Znavená životem (případ Carcinosin)

V únoru mě požádala o pomoc dáma na prahu šedesátky. Od smrti manžela měla pocit, že svět potemněl, že má na sobě deku a nedokáže se posunout dál. Neviděla světlo na konci tunelu.  Byla apatická, neměla potřebu starat se o sebe ani o domácnost.

Celý život narážela na lidi, kteří ji šikanovali. Neustále jí dával někdo za uši a ona se nedokázala bránit. Nevěřila si, měla obrovský strach ze selhání a od maminky zažitý vzorec „co tomu řeknou lidi“. Dlouhodobě pociťovala obavu, že něco nezvládne, že všechno dopadne špatně. Pokud se něco nezdařilo, výčitky směřovaly vždy k ní samotné. Číst dále >

Tkáňové soli a COVID-19

Na jaře jsem moc příležitosti k vyzkoušení tkáňových solí v souvislosti s čínskou chřipkou neměla. Zato teď, na podzim, je případů víc než dost. Nemohu říct, že by mě to nějak zvlášť těšilo, ale získala jsem tak řadu poznatků a ráda je předám dál. Výběr soli nebo kombinace solí vždy záleží na konkrétních projevech nemoci, nejčastěji však doporučuji následujících pět:

Číst dále >

Stresový tik oka

Taky vám občas cuká oko, když toho máte moc? Jedná se o mimovolné chvění svalů, postihuje jak spodní, tak horní víčko a obvykle vymizí samo. Jednou. Někdy. Často jej způsobuje stres a únava a je dobrým upozorněním na to, že máte zvolnit.

Letošní začátek školního roku byl nějaký hektický. Školka, škola, množství klientů, kteří po prázdninách zjistili, že mě nutně potřebují navštívit. A tak jsem koncem září začala trošku pocukávat. Je to otravný stav a jednomu na klidu zrovna moc nepřidá, když mu každou chvíli škubne víčko. Snažila jsem se trošku zmírnit tempo, na podzimní prázdniny si naplánovala volno a rychlejší regeneraci jsem hodlala podpořit tkáňovými solemi.

Číst dále >

Začínáme s tkáňovými solemi II – školáci a studenti

V dnešním pokračování se budeme věnovat tkáňovým solím, které se hodí, když máte doma školáka nebo studenta.

Základní solí je zde opět královská modrá Calc phos. Pomůže dětem, které se vracejí ze školy unavené a stěžují si na bolesti hlavy. Je vhodná u dětí s poruchami pozornosti a hyperaktivitou v kombinaci s Kali phos, při zvýšené kazivosti zubů v kombinaci s Calc fluor či při doléčování zlomenin. Číst dále >