Odběr článků:

Článek

Domů » Článek

Deprese (případ Cygnus cygnus)

Začátkem listopadu jsem řešila případ 37leté ženy, maminky dvou dětí, která mě požádala o pomoc s depresivními stavy. Měla pocit, že rodině by bylo lépe bez ní. Pociťovala úzkost, sevření na prsou, nedodýchávala se. Když jí bylo těžko, stahovala se dovnitř, měla pocit, že nemá nikoho, komu by se mohla svěřit. Měla problém donutit se k činnosti, něco začít a dokončit to. Také dost zapomínala. Připadala si neschopná a měla i velký strach ze selhání. Pokračovat na celý článek.

Záchvatovitý kašel při covidu (případ Opium)

Minulý týden v pátek mě požádala o akutní konzultaci moje dlouholetá klientka. Tentokrát potřebovala pomoci s úporným kašlem u svého patnáctiletého syna, který ho v rámci covidové infekce dost trápil. Trvalo to bez vývoje už týden, kašel byl suchý, záchvatovitý, lechtalo ho v hrdle a ulevovalo mu, když se napil. Dýchání měl čisté a kašel se zlepšoval na chladném vzduchu. To je taková kombinace symptomů, která odpovídá alespoň 30 homeopatickým lékům. Museli jsme tedy zapátrat po zvláštních a neobvyklých symptomech v mentální a emoční oblasti. A náš lov byl úspěšný!
Pokračovat na článek.

Homeopatie při radioterapii (ozařování)

Radioterapie se využívá buď jako samostatná léčba onkologických onemocnění nebo spolu s chemoterapií. K nejčastějším vedlejším účinkům, se kterými může homeopatie pomoci, jsou změny na kůži a sliznicích, které mohou být velmi rozmanité. Homeopatický přípravek pak vybíráme podle individuálního projevu obtíží. Pokračovat na celý článek.

Strach z létání (případ Plutonium nitricum)

Dnešní příběh je případ klientky, se kterou se vídám poslední čtyři roky přibližně dvakrát ročně. Obvykle, když se objeví nějaké téma a začne si říkat nevybíravým způsobem o pozornost. Chemie nám mezi sebou funguje skvěle, vždycky se dozvím poměrně rychle to, co potřebuji vědět pro předpis léku. A tak to netrvá dlouho a sklízíme sladké plody společné práce. Tentokrát došlo na dědictví strachu, strachu z létání.

Celé to začalo takto: pokračovat na celý článek

Extrémní chuť na sladké (případ Kola nut)

Než začnu vyprávět tento příběh, ráda bych po zkušenostech upozornila, že v mém repertoriu v Generáliích, v rubrice Po sladkém touží je uvedeno 262 léků. Proto tedy ne každou chuť na sladké je možné řešit lékem, který jsem podala v tomto případě. Vždy je nutné vidět situaci v souvislostech a na základě toho vybírat.  Pokud jej užijete rutinně a neodpovídá zbytku vašich symptomů, tak se efektu nedočkáte.

Začátkem září se ke mně objednala 32letá maminka 3 dětí. Jejím hlavním problémem byla výrazná chuť na sladké a této touze nedokázala odolat. Popsala mi to takto: Pokračovat na celý článek

Úzkost z odloučení (případ Placenta humana)

Na konci srpna jsem měla objednanou čerstvě jedenáctiletou slečnu. Od malička špatně snášela odloučení od rodičů. Poprvé prožila separaci hned po porodu, později měla problém, kdykoliv maminka někam odcházela, smutky prožívala při jakémkoliv odloučení. Bolela ji hlava, bříško, ouško a i se stalo, že nakonec neodjela. (Pokračovat na celý článek)

Šťastný mimoň (případ Hydrogenium)

Hlavním hrdinou tohoto příběhu je šestiletý chlapec, se kterým přišla maminka kvůli potížím s krátkodobou pamětí. Vzal si např. bonbón, před rozbalením si šel umýt ruce a mezi tím na něj zapomněl. Zapomínal také slova, která dlouho nepoužíval, a neměl přehled o plynutí času. Pokračovat na celý článek.

Zácpa u dítěte (případ Hyoscyamus niger)

Začátkem února se na mě obrátila maminka 5,5letého hošíka, který měl problém s vyprazdňováním. Byl to pro mě poměrně snadný případ zejména proto, že zde byla i opravdu široká paleta tzv. problematického chování. Člověk se má čeho chytit a to se to pak hledá skoro samo! Chlapec byl hodně divoký, panovačný, neposlechl ani maminku, ani učitelky. Na pokyny nereagoval, v lepším případě protočil oči, vyplázl jazyk nebo vyvedl nějaký naschvál. Třeba si stáhl kalhoty. Měl jeden strach, a to ze tmy, že tam budou duchové. Pokračovat na článek.

Vzkaz pro maminky – předkožka není strašák

Moc ráda zveřejňuji příběh jedné statečné maminky a jejího chlapečka tak, jak mi jej poslala. Nevzdala se, hledala… a našla. Třeba její zkušenost pomůže někomu dalšímu ve stejné situaci.

Ráda bych předala zkušenost a informace všem maminkám, které mají syna – úžasného, zdravého kluka, u kterého řeší zúženou předkožku. Nejdříve popíšu náš příběh a pak vám prozradím, jak to vlastně celé je s „problémem“ zvaný předkožka.

Když se nám narodil syn, náš pediatr, jako většina ostatních, mě poučil, že je třeba pimpulu každý den při koupání přetahovat a do půl roku musí jít přetáhnout úplně. Měla jsem smíšené pocity, jak to zvládnu. To se musí, jinak hrozí obřízka. Říkal pan doktor. Začala jsem tedy… pokračovat na celý článek

Kontryhel – čarovná ženská bylinka

Alchemilla vulgaris, lid. husí nožka

Latinské jméno Alchemilla je odvozeno z arabského „alkemelych“, což znamená alchymie. Středověcí alchymisté používali kapky rosy, které se přes noc na listech kontryhelu tvoří, při výrobě kamene mudrců. Říkalo se jim nebeská voda, slza víl nebo voda mudrců.

Tradice a rituály

I podle lidové tradice má tato rosa magické schopnosti, neboť dokáže uchovat ženám věčné mládí. Ovšem jen v tom případě, že (přejít na celý článek)