Způsob podávání homeopatik u malých dětí

Domů » Questions » Způsob podávání homeopatik u malých dětí

Online dotazyKategorie dotazu: Miminka a malé dětiZpůsob podávání homeopatik u malých dětí
Avatar photoAnonymní asked 9 roky ago
Hezký den,
začala jsme své 2 malé děti léčit homeopaticky teprve nedávno, takže se za pochodu učím a často čerpám z knížky Homeopatie a děti. Chtěla bych Vás poprosti o radu, když podám dětem 5granulek rozpuštěných v 1dcl vody (jak je v knížce uvedeno) 2-3x denně má to stejnou „léčebnou sílu“ jako v tom případě, když se těch 5granulek 2x denně vycucá ? Pořád se nemůžu zbavit vnitřního pocitu, že když budou užívat jen těch 5granulek celý den, že to není tak silná dávka, jako když vlastně jich vycucají za den 10 (popř.15). Mám 2 a 4,5leté chlapečky, ten mladší okamžitě kouše, takže u něj rozhodně rozpuštění je potřeba. Ten starší chvíli cucá ale taky spíš kouše, takže jsem se rozhodla jim oběma podávat rozpuštěné. Děkuji mhohokrát za Vaši odpověď

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den,
u homeopatik je důležitá potence a počet opakování za den. To, zda kuličky rozpustíte bez třepání ve vodě a podáváte, nebo je podáváte rovnou, nemá na léčbu vliv. Pokud byste v malém množství vody rozpustila 1 kuličku a podávala, bude to stejné, jako když jich tam rozpustíte 5. Stejně tak pokud podáte 3x denně 1 kuličku, tak je efekt totožný, jako při podání 3x denně 5 kuliček. Jen si rychleji vypotřebujete balení. 
Rozdíl ale je v kuličkách rozpuštěných ve vodě a protřepávaných a kuličkách suchých. V té vodě jsou pak modifikované a „silnější“.
J.B.