Zácpa…?

Domů » Questions » Zácpa…?

Anonymní asked 8 roky ago
Dobrý den,

nejsem si jistá, zda prcka trápí zácpa.. je už týden uplakaný, dle náznaků to vypadá, že rostou zoubku, ale někdy se trochu zklidní po vykakání a dosti tlačí ikdyž vyloženě tvrdé bříško nemá… ale vypadá to, že něco ho zlobí.. máte prosím radu na homeopatika? Zajímalo by mě obecně také na zácpu i průjem.. a případně jeslti je něco když ho trápí zažívání.. jeslti teda jsem to ale také dobře zhodnotila?

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, 
vzhledem k tomu, že se jedná o bříško, nejprve bych doporučila navštívit pediatra, aby zhodnotil, o jaké potíže se jedná. Podle toho, co popisujete, to mohou být i kolikovité bolesti. Ty je pak možné poměrně efektivně homeopaticky řešit. Prověřila bych také možnost intolerance kravského mléka, pokud dítě není kojené, případně vhodnost podávaných příkrmů nebo běžné stravy (záleží na věku dítěte, z dotazu není patrný).
Zácpa bývá dlouhodobý problém, řeší se tedy v rámci konstituční léčby, nikoliv akutně. 
Průjem je možné řešit homeopaticky, ale zase je nutné upřesnit symptomy.Tzn. barvu, konzistenci, přítomnost nadýmání, typ bolesti, čím se zlepšuje, čím zhoršuje atp. Bez toho není možné lék uspokojivě vybrat. 
Několik babských rad k zažívání. 
J.B.