Tkáňové soli

Domů » Questions » Tkáňové soli

Avatar photoAnonymní asked 9 roky ago
Dobrý den,7 měsíčnímu miminku vyšel z krevních testů nedostatek železa. Myslím, že  ho mám i já, plně kojím, jen poslední týden jsem začala se zeleninovými příkrmy. Máte v tomto směru dobrou zkušenost s tkáňovými solemi? Mám pocit, že by to pro nás mohlo být dobré řešení. Jaké je užívání a dávkování u kojenců? A dají se případně objednat u vás?DěkujiTáňa Ryšavá

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den, paní Ryšavá, 
mám velmi dobrou zkušenost s doplňováním železa pomocí tkáňové soli Ferr Phos. Klasické preparáty často způsobují zažívací potíže. K dobrému vstřebávání železa je potřeba i dostatek vit. C. Optimálně ze stravy. U dospělého bych doplnila i samostatně. Kupuji v DM drogérii, je bez přídavných látek. Také měď podporuje vstřebávání železa. Tu by bylo případně možné též nasadit z tkáňovek (Cuprum). To však není nutné dávat hned z počátku. Počkala bych na kontrolu testů. 
U kojence bych podávala Ferr Phos 3x denně 1 tbl. Nejlépe položit na lžičku s troškou vody, cca po 30 s do ní trošku strčít, ona se rozpadne. Děti mají tkáňové soli rády, protože jsou sladké, takže by s užíváním neměl být problém.
Objednat si ji u mě můžete, nejlépe přes email.  
J.B.