Strach ze školy (učitelů)

Domů » Questions » Strach ze školy (učitelů)

Online dotazyKategorie dotazu: Puberta a dospíváníStrach ze školy (učitelů)
Avatar photoAnonymní asked 9 roky ago
Dobrý den,chci se zeptat, zda je možné podáním homeopatik ( příp. jakých) pomoci synovi 15 let se zvládáním chování , nebo spíše emocí ve škole.  V dětství diagnostikována ADHD s poruchou učení , s tím ,že je přecitlivělý a nemá respekt k autoritám. V současné době má neustálé poznámky ,že je drzý a vulgární. On to vnímá tak, že ho i ostatní učitelka neustále ponižuje, kritizuje a mluví s ním jako s malým dítětem. Aby se před ní a tím pádem i před třídou nerozbrečel a neukazoval svůj strach , prý raději bude zlý a protivný, takže se projevuje vztekem a hádavostí. Doma nemáme téměř žádné problémy s jeho chováním. Ve dnech kdy má tuto učitelku, ho ráno bolí břicho a zvrací. Předem děkuji za odpověď Andrea P.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den, Andreo, 
domnívám se, že by se synovi pomoci homeopaticky dalo. Existuje několik homeopatik, která mají podobné chování ve svém symptomatickém obraze. Syn musí být ale ochotný si s homeopatem povídat o svých pocitech. Vzhledem k jeho věku bych doporučila i část konzultace bez přítomnosti rodičů. Myslím, že by se více otevřel. 
Současně bych oslovila vedení školy a řešila přístup učitelky k Vašemu synovi i k jeho spolužákům. Určitě by stálo za to spojit se s ostatními rodiči a postupovat společně. 
J.B.