soli

Domů » Questions » soli

Avatar photoMonika asked 6 roky ago
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je rozdíl mezi tkáňovými soli Dr.Schussler DHU a biomineral u každého je jiné dávkování a tak mě zajímá jestli mohu i u Dr. Schussler DHU brát 1 tab. 2x den, protože je na krabičce napsáno brát 2tab. 3x den (aby to nebylo jak z homeopatiky 5 granulí když stačí jedna).
Dále k mým problémům:jsou tkáňové soli na nadměrné pocení v podpaží, způsobené pravděpodobně nervozitou a strachem z novým věcí?Jsem poměrně uzavřený člověk a trápí mě to jak v práci, ve škole vlastně kdekoliv kde je nějaká autorita cizí lidé, ikdyž nadměrným pocením trpím i mezi kamarády. Dále jsem na mateřské a jsem dost podrážděná, hl. s dětí jak se pořád ptají a něco chtějí a člověk nemá chvíli čas na sebe.

Syn 1,5let má na hrudi suchý a červený ekzém, který si škrábe. Má ho od 3 měsíců, je od porodnice na um, které měl obyčejné pak jsme v 8 měs. přešli na Nutrilon allergy care, podezření na kravskou bílkovinu, zdá se mi po přechodu ekzém lepší, ale pořád tam je, někdy zmizí pak se objeví a pořád dokola, ale už ho nemá tak moc a nemá ho ani na obličeji. Mažeme krémem na opruzeniny je jediný který pomáhá a nezhoršuje to.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 6 roky ago
Dobrý den, Moniko,
předpokládám, že rozdíl je v gramáži tablety. Biomineral má 0,5 g. U tkáňových solí je důležité, na rozdíl od homeopatik, množství, které za den užijete. Dr. Schüssler DHU používá jako nosič laktózu, Biomineral rostlinné polyoly.
Na nervozitu a podrážděnost způsobené únavou je dobrá Kali phos. Co se týče pocení, doporučila bych spíše celkovou homeo léčbu, která by vzala v potaz i tu psychiku.
U syna nelze na dálku sůl jednoznačně určit, přemýšlela bych nad Nat sulph nebo Nat mur. Vzhledem k tomu, jak dlouho se potíže táhnout, volila bych rovněž nějakou celostní metodu.
J.B.