separační úzkost – školka

Domů » Questions » separační úzkost – školka

Online dotazyKategorie dotazu: Miminka a malé dětiseparační úzkost – školka
Avatar photoAnonymní asked 8 roky ago
Dobrý den, mám 3,5 letou dceru. Před 14 dny jsem ji dala do soukr. školky na 3hodiny. Prostředí znala i paní učitelku (chodí do stejné místnosti 1xtýdne na kroužek tanečků), navíc týden před tím jsme se tam byly podívat, strávila tam asi půlhodinky beze mě a vypadalo, že bude v pohodě. Těšila se tam, že už konečně bude také chodit do školky stejně jako starší bráška. První den proběhl bez problémů, když jsem ji přišla vyzvednout byla s ostatními dětmi na školní zahrádce. Druhý den jsem ji vyzvedávala na školní zahrádce uplakanou- prý začala plakat, když vyšli ven, což bylo cca 15 minut před mým příchodem. Za chvilku se uklidnila a vypadala OK. Další týden ráno nechtěla do školky, šli jsme, ale už v šatně začala natahovat a příchodem do třídy se spustila srdceryvný pláč, nic nepomáhalo ji uklidnit, nechtěla se ode mě odloučit, držela se mě jako klíště,do třídy by šla, ale jen se mnou…vrátily jsme se do šatny, kde se trochu zklidnila a pak znovu do třídy, kde se opakovalo to stejné…řekla jsem, že do třídy nemůžu, že ať si chvilku pohraje, že počkám v šatně, a že za chvilku pro ni přijdu, paní učitelka si ji přebrala plakající…pláč se spíš stupňoval, než zklidňoval, i když ji paní učitelka chlácholila…po nějaké době bylo jasné, že to není jen truc…šla jsem si pro ní, během chvíle byla zase OK…nicméně od té doby si mě hlídá, chce víc mazlit, uspávat chce ode mě a od táty ne… večer, když jsem měla jít pryč, zase velký srdceryvný pláč, že mě nepustí, že chce abych zůstala doma (nikdy předtím s tím nebyl problém)..po mém odchodu asi 20minut hystericky plakala, pak se sice uklidnila, ale s nikým nechtěla komunikovat a seděla naštvaná/uražená na gauči a když se ji tatínek snažil pochovat, odstrkovala ho… to stejné při dnešním uspávání, jakmile nejsem k dispozici já, tak začne plakat a všechny ostatní odstrkuje…. Celkově je dcerka citlivější povahy a je i plačtivější, dokáže se pěkně vztekat, před novými lidmi je ostýchavá, řekla bych že je dost v závěsu brášky (je o 2,5roku starší) s ním půjde kamkoliv a bude dělat cokoliv, on je povahově její pravý opak… Můžete prosím poradit nějaká homeopatika příp. Bachovky na zklidnění? Od kamarádky jsem zkusila bachovky- školkovou směs, kterou jsem dcerce dala před každou návštěvou školky (večer a pak i ráno), ale zřejmě to úplně nezafungovalo…. Předem děkuji za odpověď. JK

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, 
zkuste jí dát Pulsatillu 30CH, 1 kuličku, zopakovat za týden. Pokud by se stav nezlepšil, bylo by lépe, kdybyste osobně s dcerkou zašla k homeopatovi, aby vybral přesný lék. 
Bachovky je třeba podávat kontinuálně, min. 4x denně, aby byl nějaký efekt. V naprosté většině případů postačí vykapat 1 lahvičku, což je zhruba na měsíc. 
J.B.