Porod kočky a homeopatie

Domů » Questions » Porod kočky a homeopatie

Online dotazyKategorie dotazu: Zvířecí kamarádiPorod kočky a homeopatie
Avatar photoAnonymní asked 9 roky ago
Dobrý den,
čekáme u naši mainské mývalí kočky porod a zjistila jsem pár homeopatik, které jsou vhodné u porodu použít, ale nevím si rady s dávkováním kololik kuliček na kolik vody a jak dlouho a kolik podávat. Můžete my poradit?
Arnica montana 15 CH – používá se na vyčištění a zavinutí dělohy
Staphysagria 9 nebo 15 CH – používá se při řezných ranách při císařském řezu
Caulophylum D 30 nebo CH15 – pro podporu stahů při dlouhém porodu, pokud kočka nechce tlačit
Carbo Vegetabilis 9 CH – pro chřadnoucí a studené koťata na nastartování do života

Můžete my prosím poradit jak naředit a podávat?
Moc děkuji Jana Kejlová

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den, paní Kejlová,
nejsnadnější podání homeopatika je rozpustit jednu kuličku v 5 ml stříkačce s vodou, jedna dávka je pár kapiček (úplně to postačí) a interval se řídí intenzitou potíží. 

Arnica po porodu je skvělá, první den bych podávala po dvou hodinách, další dny v závislosti na celkovém stavu 3-5 x denně, cca 5 – 7 dní. Stejně tak je možné užít ji po císařském řezu. V případě, že by rána hnisala, nebo se nehojila, tak je pak na místě Staphysagria, příp. Calendula nebo Bellis perennis, ve stejném dávkování. 

Caulophylum není jediný lék na podporu stahů, tam by bylo potřeba volit podle aktuálního stavu. Nevhodně podané homeopatikum může celou situaci spíš zamotat. Doporučila bych spíš domluvit si homeopata na telefonu. Stejně tak Carbo není jediným vhodným lékem, ale zkusit ho můžete. Rovněž bych doporučila konzultovat, jak situace nastane. 

Úplně nejlepší by bylo, kdybyste měla homeopata, co kočičku zná a ví, jak se chová, jakou má povahu… Pak i během porodu se snáze určují vhodné léky. 
J.B.