očkování

Domů » Questions » očkování

Avatar photoLenka Kubíčková asked 6 roky ago
Dobrý den, mám jít se synem na 10let, na očkování. Hrozně se bojím. Po posledním očkování si dlouho stěžoval na trnutí a brnění nohou. Jako batole ho bolely nožičky. Nedávala jsem do souvislosti s očkování,. Ovšem je hypotonický, celkově hodně zkrácený, počínající skolioza. Špatný vývoj řeči, nepodařilo xse úplně odstranit.. Intelektově v pořádku. Chodí po špičkách. Nevím co mám dělat, nechci ho dále zatížit očkováním, ale bojím se neočkovat proti tetenu. Děkuji Lenka Kubíčková

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 6 roky ago
Dobrý den, paní Kubíčková,
pokud byly po posledním očkování neurologické potíže, tak bych byla s dalším hodně opatrná. Jestliže máte obavu z tetanu, doporučila bych nechat nabrat protilátky, zda jich má dostatek, a podle toho se dál rozhodovat. Buď Vám dá pediatr žádanku, nebo můžete přijít do laboratoře jako samoplátce. Cena se pohybuje kolem 500 Kč.
Předpokládám, že se u syna jedná o Boostrix polio, který se očkuje mezi 10 – 11 rokem, viz očkovací kalendář http://www.vakcinace.eu/ockovani-v-cr. Pokud je synovi 10, můžete jej do dalších narozenin odložit a stále dodržíte vyhlášku.
K očkování mám další informace zde https://www.modryhad.cz/clanky/detoxikace-po-ockovani-jak-ockovat-bezpecneji/
J.B.