Nosní polypy, ztráta čichu

Domů » Questions » Nosní polypy, ztráta čichu

Online dotazyKategorie dotazu: Potíže dospělýchNosní polypy, ztráta čichu
Avatar photoV. Vácha asked 8 roky ago
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na možnost využití homeopatické léčby.
Mám už letitý problém s nosními polypy, který začal asi před 15 lety nastydnutím v přehnaně klimatizované kanceláři. Prodělal jsem tehdy zánět nosních dutin. Po jeho odeznění (cca o půl roku později) se u mě objevily příznaky astmatu. Dýchací potíže byly jen občasné a spíš mírně až středně silné. Nějakou dobu jsem užíval léky na astma.
Po odeznění astmatických potíží se ale ukázalo, jakoby se problém jen přesouval mezi průduškami a nosními dutinami. Po dalším mírném nachladnutí se mi zcela ucpal nos na vyšlo najevo, že sliznice v nosních dutinách výrazně zbytněla a vytvořilo se velké množství polypů. Absolvoval jsem jejich operativní odstranění (v plné narkóze). Lékaři mi sdělili, že patřím mezi malé procento lidí, kterým se polypy vehementně vrací, tzn. v posledních 15 letech jsem tedy absolvoval asi 5 operací.
Již někdy kolem první operace se mi začal vytrácet čich a nakonec zmizel úplně. Lékař mi sdělil, že to není přímý důsledek operačního zákroku, jelikož přímo v místě, kde jsou čichové buňky prý operačně nezasahují. Prý je to tím, že moje sliznice má tendenci narůstat a čichové buňky, které se původně nacházely na jejím povrchu, se potom jakoby \“utopily\“ v silné vrstvě sliznice a čichové vjemy se proto k buňkám nemohou dostat. Po \“první ztrátě\“ čichu se mi čich ještě jednou vrátil (při dvoutýdenním pobytu u Středozemního moře), poté ale přišlo opět nějaké podzimní nachlazení a čich opět zmizel a už ho tedy cca 14 let nemám.
Je mi 46 let a řekl bych, že žiju zdravým způsobem. Kromě výše uvedeným potíží nemám jiné zdravotní problémy
Chtěl bych se proto zeptat, jestli bych mohl homeopatickou léčbou ovlivnit stav nosní sliznice (které dle vyjádření lékařů reaguje vlastně alergicky) a tím, třeba nepřímo pomoci i návratu čichu.
Děkuji.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, pane Vácho, 
vyzkoušela bych celkovou homeopatickou léčby, jestli by se nepodařilo nastartovat regeneraci nosní sliznice. Zajděte za homeopatem a nechejte si předepsat lék na míru, který by odpovídal nejen potížím s čichem, ale i Vašemu mentálnímu a emočnímu rozpoložení. 
J.B.