Noční dávivý kašel a rýma

Domů » Questions » Noční dávivý kašel a rýma

Online dotazyKategorie dotazu: Miminka a malé dětiNoční dávivý kašel a rýma
Avatar photoAnonymní asked 8 roky ago
Dobrý den,
Moje dvouletá dcera již delší dobu (téměř 3 měsíce) bojuje s rýmou a kašlem. Přes den je téměř bez obtíží, párkrát zakašle, bohužel v noci se stav rapidně zhorší. Dýchací cesty jsou téměř ucpané, je slyšet, že je velmi zahleněná, dráždí ji to na mokrý dávivý kašel. Občas s velkou námahou něco vykašle. Myslím, že problém je spíš rýma, která v horizontální poloze ucpe dutiny. Ale vystříkat vincentkou nepomáhá, hleny jsou hluboko a nedají se odsát. Nevím, jakou mají barvu, z nosu nic neteče a co vykašle, tak spolkne. Na kašel používám homeo sirup, ten trošku pomáhá, ale na noční obtíže nestačí. Co s tím ještě mohu dělat? Dceři je 27 měsíců a kojí se několikrát za noc.
Moc děkuji
Irena

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, Ireno, 

když to trvá takto dlouho, tak bych volila spíše konstituční léčbu, než akutní homeopatický lék. Pokud používáte homeo sirup a není valný výsledek, tak jej vysaďte, nemá smysl jej podávat. Jestliže nezabere do 48 h, tak lepší efekt mít už nebude. Dcerka potřebuje jiný lék a v tom sirupu zjevně není. 
Dobrou práci udělají olejové kapky s éterickými oleji. Obraťte se na aromaterapeutku Lídu Kotalíkovou, vybere vám optimální složení, namíchá a pošle. Na kašel můžete zkusit i tymiánový sirup. 
J.B.