Natrum muriaticum

Domů » Questions » Natrum muriaticum

Avatar photoJana asked 6 roky ago
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké bych měla zvolit dávkování Natrum muriaticum 30CH v případě, že se s popisem léku dosti ztotožňuji. Dovedl mě k němu dlouholetý problém s pletí (akné, mastnota, což se začalo projevovat po konfliktu s nejbližšími kamarádkami, kdy naše přátelství nadobro skončilo, je to cca 7 let), nicméně s lékem se shoduji i na psychické úrovni. Kůže obličeje je velmi mastná, olejnatá a lesklá, posetá pupínky podobajícími se akné hlavně na čele po stranách nosu a na tvářích, ruce extrémně suché. Jsem hubená přes velmi dobrou chuť k jídlu. Jsem bledá, vyzáblá, velmi zimomřivá (neustále studené končetiny) a extrémně unavitelná sebemenší fyzickou nebo duševní námahou. Drobné i větší křivdy si hlídám v sobě, nezapomenu na ně. Jsem přecitlivělá, ale neukazuji to. Někdy mám sklon k prudkým výbuchům emocí. Mám touhu po soli, často dosoluji, aniž bych jídlo předem ochutnala. Občas mám záchvaty žízně, vypiji najednou velké množství vody. Povahu mám tichou a neprůbojnou, mám malé sebevědomí. Dále mimo popis léku trpím od cca 2 let (nyní 24 let) na afty. Zajímal by mě Váš názor jaké zvolit dávkování, vím, že by bylo vhodné navštěvovat homeopatickou poradnu, ale to si bohužel jako student nyní nemohu dovolit, proto jsem se obrátila na Vás a za případnou radu mockrát děkuji.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 6 roky ago
Dobrý den, Jani,
homeopatie je přísně individuální a vzhledem k tomu, že Vás neznám, tak jen z tohoto popisu nedokáži určit dávkování, ani lék potvrdit. Podle těch projevů by to klidně mohlo být i Natrium sulphuricum, nebo třeba i zcela jiný lék. Natrium muriaticum je poměrně široce popsaný lék a není až takový problém se v něm poznat, pokud se člověk trošku snaží.
Jestliže uvažujete o homeopatické léčbě a jste laik, tak bych doporučila navštívit homeopata, aby Vám vybral lék na míru. Efekt bude jistě o dost lepší.
J.B.