homeopatika a tkáňové soli

Domů » Questions » homeopatika a tkáňové soli

Avatar photoAnonymní asked 8 roky ago
pěkný den,
ráda bych se zeptala na tkáňové soli a homeopatika.
je možné užívat najednou více tkáňových solí? užívala jsem je kombinovaně – četla jsem na stránkách, kde se prodávají, že je vhodné některé soli kombinovat s jinými a teď jsem mírně znejistěla po přečtení dotazu na kombinaci solí zde v dotazech…
jaký je prosím rozdíl mezi tkáňovkami a klasickými homeopatiky?
můžu soli nahradit homeopatiky a naopak?
a poslední dotaz se týká dávkování homeopatik – jak nejlépe dávkovat (rozdíl u dospělého a např. tříletého dítěte) a jakou potenci doporučujete jako obecně nejvhodnější?
předem moc děkuji za odpovědi a zdravím!
Lucie Šenfeldová

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, 
tkáňové soli můžete kombinovat bez omezení. Jen při větším počtu to začíná být trošku nepraktické z hlediska množství tablet. 
Tkáňové soli se předepisují na základě deficience určité látky. Tu je možné odvodit např. z tvářové diagnostiky nebo z obtíží, kterými člověk trpí.  Homeopatika se pak podávají na základě zákona podobnosti, tedy hledá se lék, který má symptomatický obraz co nejpodobnější potížím člověka. 
Nahradit např. tkáňovou sůl Kali phos homeopatikem Kalium phosphoricum možné není. Je ale možné na dané obtíže užít buď jednu, nebo druhou metodu, případně je kombinovat. 
U aktutních stavů je pro laika asi nejbezpečnější a současně nejefektivnější používat potenci 15CH, počet opakování se řídí intenzitou potíží. Obecně 3-5x 1 kuličku. Není rozdíl mezi dávkováním pro dítě a pro dospělého.
J.B.