Homeopatika a děti

Domů » Questions » Homeopatika a děti

Avatar photoAnonymní asked 9 roky ago
Hezký den, děkuji mnohokrát za Vaši odpověď ohledně mého dotazu týkajícího se podávání homeopatik buď rozpuštěním a protřepáním ve vodě nebo „vycucáním“ Uvádíte, že je u homeopatik důležitý počet opakování za den. Boiron obecně uvádí podávání 3-4x denně. Já podávala u běžných potíží (rýma,vlhký kašel) vždy 3x denně (samozřejmě v případě laryngit.kašli, suchém dávivém kašli atd. či teplot jsem podávala po několika minutách a intervaly prodlužovala), uvádí se že max.po 6 dávkách se má podávání vysadit, pokud není znát zlepšení tak není vybrán správný lék. Můžu se zeptat na Váš názor? Jedná se mi o potenci 9CH, vyčetla jsem že u této nízké je možno podávat déle (3-4dny). A ještě prosím v případě připravení rozpuštěné dávky (3kuličky/1dcl) jak dlouho jej můžu uchovávat (samozřejmě v ledničce,temnu) Musím připravovat každý den, nebo jej můžu používat např. i 2 dny?

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 9 roky ago
Dobrý den,
počet opakování závisí na intenzitě problému. Když mi např. spadne dítě z prolízačky a na čele mu vyskočí boule, tak mu ze začátku budu dávat 1 kuličku třeba po půl hodině. Jak se bude boule zmenšovat, prodloužím interval na hodinu. Druhý den už pak podám jen 3x, třetí den jednou. On na to v zásadě není moc manuál. Pro mě je to poměrně pocitová záležitost. 

Po 6 dávkách, co uvádí Boiron, by už měla být znát nějaká změna. Alespoň mírné subjektivní zlepšení. Pokud není, tak je vhodné znovu přehodnotit symptomy a vybrat jiný lék. Když není změna po několika podáních, nenastane ani, když by dotyčný dané homeopatikum užíval 14 dní. Je zbytečné ho podávat. Jestliže je podávána nízká potence, zlepšení nemusí být tak razantní, ale vždy je zaznamenatelné. Ostatně… většinou je člověk rád, že má homeopatikum vůbec v nějaké potenci a moc vybírat si nemůže. 😉

Jestliže rozpustíte kuličku ve vodě, v lednici ji klidně dva, tři dny můžete mít. Pokud přidáte trošku lihu (vodky, slivovice), tak i týden. 
J.B.