Fluoróza

Domů » Questions » Fluoróza

Anonymní asked 8 roky ago
Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o Váš názor, budete-li mi moci odpovědět. Mám dcerku, které je 9 měsíců a rostou jí první zoubky. Během několika uplynulých dní jsem si všimla, že se jí na horních zoubkách začínají tvořit bílé skvrnky na zubech. Dočetla jsem se, že to je způsobené fluorem. Maličká se určitě k fluorové pastě nedostala, ani neužívá žádné léky. Já se snažím používat od těhotenství pasty bez fluoru, tak si říkám, že v mateřském mléce, které si stále častěji dopřává, by větší koncentrace taky neměly být. Kuchyňskou sůl mám též bez fluoru. Jediné, co mě napadá je, že jsem teď užívala konstituční homeopatikum Thalamus 1M. Někde jsem se dočetla, že v thalamu se usazuje fluor, který jej ovlivňuje. Myslíte, že je možné, že by se z thalamu začal životem nahroměděný fluor uvolňovat a čistit, a že by mohl krevním oběhem přejít do mateřského mléka? Zkunzultuji to i s !mým“ homeopatem, ale zajímal by mě i názor od jinud.
Dále by mě zajímal produkt

Calc Fluor (Calcarea Fluorica, zlatá)
zaujalo mě, že je určený na prolapsy. Mám po porodu „spadlé“ poševní stěny. Poctivě cvičím a řeším to na několika linkách, ale myslíte, že by to i v tomto případě pomohlo k navrácení do optimálnějšího stavu? A mohl by tento produkt pomoci i malinké na problém se zuby? Přišla mi tam velká souvislost.

Moc Vám děkuji za odpověď a přeji Vám příjemné dny.
Kateřina Uhříčková

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, paní Uhříčková, 
bílé skvrnky mohou mít více příčin. Zkounzultovala bych proto raději stav dcerky se zubařem. Zda by to mohlo být uvolněným fluorem, nedokáži bohužel posoudit. Nemám představu, kolik se ho může uvolnit a nakolik přechází do mléka. 
 
Calc Fluor je ve Vašem případě vhodný preparát. Zvyšuje elasticitu tkání i vazů. Kombinovala bych jeji i s celkovým homeopatickým lékem. Je to dobrý prostředek i pro posílení zubní skloviny. 
J.B.