atopický ekzém

Domů » Questions » atopický ekzém

Avatar photoTereza Vinšová asked 8 roky ago
Dobrý den, velmi Vás prosím o radu při následujícím problému. Mám tříměsíční dceru, u které se před cca dvěma měsíci objevil ekzém. Zprvu se objevil na obličeji a ve vlasech, nyní ho má za ušima, na krku, v podpaží, loketních a kolenních jamkách. Místa jsou červená s droboučkými puchýřky, jakoby mokvají. Když se puchýřky rozškrábou, což se dceři daří hlavně vzadu na krku, pokryjí se žlutým stroupkem. Podle ošívání dcery bych řekla, že ekzém dost svědí. Dceru plně kojím. Před šesti dny jsem přešla na přísnou eliminační dietu (absolutně bez mléka, vajec, lepku, sóji, ořechů, vybraných druhů ovoce a zeleniny, bez vepřového a hovězího masa, ryb, hub atd.). Tuto dietu bych chtěla držet 3 týdny a pak začít postupně zapojovat jednotlivé druhy potravin a sledovat, jak bude ekzém reagovat. Rovněž jsem dceři i sobě nasadila laktobacily (dcera kapky Bio Gaia, já tabletky), já rovněž užívám vitamíny pro kojící matky, kvůli vysazení mléka užívám vápník, pro pročištění organizmu užívám tabletky obsahující spirullinu, chlorelu a zelený ječmen, dále doplňuji tabletkami omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny.
Po zavedení diety se dcera hned druhý den zlepšila, Byla skoro čistá, ale nyní je ekzém opět zarudlý, i když ne tolik, jako před zavedením diety, a opět se objevují puchýřky. Proto bych ráda zapojila do léčby také homeopatika, protože já s nimi mám dobré zkušenosti. Konkrétně jsem užívala homeopatika na podporu tvorby mateřského mléka a vždy do dvou dnů jsem měla prsa nalitá mlékem. Ráda bych tedy podávala homeopatika na ekzém dceři i sobě, abych jí pomohla skrze mateřské mléko. Nevím ale, jaký typ homeopatik by byl pro mě a pro dceru vhodný. Ekzém sem popsala výše a ještě musím dodat, že ráno je ekzém vždy výrazně lepší a během dne se zhorší. Užíváme masti pro promašťování, které nám předepsala kožní lékařka, a také tzv. holtovu mast, která obsahuje ichtamol. Také jsme před dvěma týdny dostali kortikoidovou mast, kterou jsme užívali tři dny, ale zlepšení bylo minimální.
Bydlíme v Jindřichově Hradci, kde nemám možnost konzultace s homeopatem (tedy alespoň o žádném nevím) a cestování někam daleko za homeopatem s tříměsíčním miminkem nechci podstupovat. Proto Vás velmi prosím tímto formou o radu, pokud je to možné. Předem velice děkuji.

1 Answers
Avatar photoJana Ungrová Personál answered 8 roky ago
Dobrý den, Vinšová, 
ráda bych Vám poradila na dálku, protože je mi jasné, že s malým miminkem je cestování obtížné. Bohužel u ekzémů nestačí pouze popsat jeho projev. Je nutné zjistit řadu dalších informací, m.j. i z doby těhotenství a způsobu porodu, pokud jde o dítko, co má potíže v takto raném věku. Zkuste přece jen zapátrat po homeopatovi v okolí, co by Vám s tím pomohl.
J.B.