1. května 2021

Zácpa u dítěte (případ Hyoscyamus niger)

Domů » Homeopatické články » Zácpa u dítěte (případ Hyoscyamus niger) Kategorie: Homeopatie, Příběhy klientů, Případy z praxe

Začátkem února se na mě obrátila maminka 5,5letého hošíka, který měl problém s vyprazdňováním. Byl to pro mě poměrně snadný případ zejména proto, že zde byla i opravdu široká paleta tzv. problematického chování. Člověk se má čeho chytit a to se to pak hledá skoro samo! Chlapec byl hodně divoký, panovačný, neposlechl ani maminku, ani učitelky. Na pokyny nereagoval, v lepším případě protočil oči, vyplázl jazyk nebo vyvedl nějaký naschvál. Třeba si stáhl kalhoty. Měl jeden strach, a to ze tmy, že tam budou duchové.


V tomto případě stačilo najít jen pár rubrik a  celkovém kontextu se krásně vyloupl Hyoscyamus. Začali jsme na potenci C200, pokračovali na 1M.

Pozn.  * – číslo znamená intenzitu symptomu v repertoriu (škála 1-4)

A zde je celý příběh, jak ho sepsala chlapečkova maminka:

Bojovali jsme se zácpou zbytečně dlouho (1,5 roku), přitom řešení je opravdu jednoduché. Ve 4 letech začalo pokakávání ve formě ušpiněného spodního prádla (až 5 x denně). Přičemž na velkou stranu docházel cca každý 3. – 5. den. Stolice byla objemnější, a tudíž vyprazdňování bolestivé. U stolice v rektu dochází ke kvašení, a proto kolem stolice dokola obtéká tekutý obsah, který se těžce zadržuje. Následkem toho docházelo k vědomému zadržování stolice, které celý problém jen zhoršovalo.

Nejprve jsme zkusili kraniosakrální terapii a čínskou medicínu – bez efektu. Poté jsme navštívili pediatra, kde jsme přišli na jádro pudla, syn trpí nedostatkem tekutin. I když má zdravou pestrou stravu a dostatek pohybu. Dalším krokem byla konzultace s psycholožkou. Doporučila odměnu za správně vykonanou potřebu. V současné době jsem oslovila homeopatku paní Janču, ta nám doporučila homeopatika a také tkáňové soli.

K mému velkému překvapení došlo k výraznému zlepšení už po první kuličce homeopatika. Také jsme zavedli pravidelné vyprazdňování, kdy jsme každý večer synovi dali na wc knížku, u které se uvolnil a vše šlo najednou hladce… Postupně jsem si začala všímat i výrazné změny chování, a to k lepšímu. Už nebyl neklidný, agresivní, s častými hysteráky. Teď je z něj úplně jiný, milý, veselý, pohodový fajn kluk. Moc děkuji za vyřešení palčivého problému.

Hyoscyamus niger

má ve svém symptomatickém obraze zácpu a je jedním z důležitých léků, který se používá na poruchy chování u dětí. Najdeme zde širokou škálu symptomů. Ze začátku může dítě jen špatně kontrolovat své impulzy, šprýmuje, dělá šaška, strhává na sebe pozornost. S vývojem patologie ale přituhuje a zvyšuje se agresivita. Jsou to provokující děti, které používají klení a nadávky často jen proto, aby šokovaly okolí. Mají z toho velké potěšení. Je to i jeden z léků, který má v symptomatickém obraze žárlivost a obtížně zvladatelné chování vůči sourozencům.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: