13. května 2018

Začínáme s tkáňovými solemi I – malé děti

Domů » Homeopatické články » Začínáme s tkáňovými solemi I – malé děti Kategorie: Tkáňové soli

Tkáňové soli představují bezpečný a jednoduchý systém, kterým lze organismus podpořit v nejrůznějších situacích. Jsou nasládlé a děti je milují. I když se doporučuje nechat je, aby si samy určily množství, které potřebují, zejména u mladších ratolestí bych na to moc nespoléhala. Snadno se totiž může stát, že v nich během dne zmizí půlka krabičky. Následkem toho mohou mít pak řidší stolici, protože ve velkém množství mají tablety projímavý účinek.

Pojďme se teď podívat, které soli u dětí nejčastěji využijete.


Dětská sůl

Základní solí malých dětí je královská modrá Calc phos. Někdy se jí také říká dětská sůl. Podporuje chuť k jídlu a maminky nejedlíků si ji velmi pochvalují. Napomáhá též lepšímu vstřebávání minerálních látek, takže je vhodná u dětí, které nepřibírají. Můžete ji užít při růstových bolestech, rekonvalescenci po náročném onemocnění, u nehnisavého chronického zvětšení nosní mandle, při doléčování zlomenin, v kombinaci s Kali phos pak u hyperaktivních dětí.

Bez žízně

Pokud dítě málo pije, je vhodná fialová Nat mur. Dělala jsem s ní pokusy i sama na sobě a musím říct, že po poměrně krátké době užívání jsem měla žízeň jako velbloud a začala jsem pít mnohem větší množství vody, než bylo u mě zvykem.

Nervová soustava

Jestliže máte doma předrážděného kojence, který obtížně usíná, červená Kali phos jej pomůže zklidnit. Je možné ji podávat v kombinaci s Calc phos u ADHD nebo při horečkách nad 39 °C, v kombinaci s Ferr phos a Kali mur.

Imunita

Ferr phos – magenta je tkáňová sůl, kterou využijete při jakémkoliv zánětu, ve chvíli, kdy teplota stoupá, a ještě přesně nevíte, co z toho bude. Použít ji můžete při infekčních chorobách, zánětech průdušek, prořezávání zubů (spolu s Calc phos) nebo popáleninách. Je možné aplikovat rozdrcenou tabletu přímo na bolavou dáseň i popálenou kůži. Preventivně je vhodná přes zimu pro podporu imunity v kombinaci s Kali mur. Velmi dobře dokáže doplnit železo u anemických dětí.

Oranžovou Kali mur použijete při veškerých virových onemocněních, laryngitidě, zánětu středního ucha, otoku sliznic s bílým hlenem, kašli, dětských nemocech. Vhodná je i před a po očkování, pomáhá odbourávat jedy z těla.

Z doplňkových tkáňových solí Zincum působí příznivě při oslabené imunitě, při chronických potížích dýchacích cest.

Dávkování:

Při akutních obtížích je možno podávat 1–2 tablety po hodině.

U chronických potíží 2x denně 1 tabletu, počet tablet lze při intenzívnějších obtížích zvýšit.

Máte-li dotaz k užívání či použití tkáňových solí, nebojte se a zeptejte se mě poradna@modryhad.cz.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: