28. září 2021

Úzkost z odloučení (případ Placenta humana)

Domů » Homeopatické články » Úzkost z odloučení (případ Placenta humana) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Na konci srpna jsem měla objednanou čerstvě jedenáctiletou slečnu. Od malička špatně snášela odloučení od rodičů. Poprvé prožila separaci hned po porodu, později měla problém, kdykoliv maminka někam odcházela, smutky prožívala při jakémkoliv odloučení. Bolela ji hlava, bříško, ouško a i se stalo, že nakonec neodjela.


Od září měla nastoupit do prvního ročníku víceletého gymnázia, čekal ji 5denní adaptační pobyt a mým úkolem bylo pomoct jí, aby ho lépe zvládla a neplakala tam. Když jsem se jí ptala, jak se cítí, když má někam odjet, řekla mi:

„Při odloučení mám vždycky strach, nevím, co mě čeká. Stýská se mi. Rodina je pro mě zázemí, vím, že mě budou podporovat.“

Nabízely se tedy rubriky:

Maminka mi ještě doplnila, že je dcerka stále ještě hodně tulivá a nevynechá příležitost vlézt si k ní do postele.

Rubrika:

V repertorizaci vyšel na prvním místě lék Placenta humana. Když jsem si udělala diferenciální diagnostiku s dalšími kandidáty v pořadí, byl jasným vítězem.

Placenta humana

Důležitá témata:

Homeopat může mít z léku dobrý pocit, ale jistotu správného předepsání má až v momentě, kdy mu dá klient zpětnou vazbu. A já už vím, že Placentu jsme vybraly správně. Včera mi volala maminka slečny, že adaptační pobyt zvládla na jedničku. A to je přesně to, co jsme potřebovaly. Věřím ale, že v postupném procesu osamostatňování se bude dál pokračovat a těším se na další zprávy.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: