6. ledna 2015

Tkáňové soli při chřipce, nachlazení a zánětu dýchacích cest

Domů » Homeopatické články » Tkáňové soli při chřipce, nachlazení a zánětu dýchacích cest Kategorie: Tkáňové soli

Obvykle bývá povánoční období časem zvýšené četnosti respiračních onemocnění, nejrůznějších viróz a chřipek. Zlý jazyk by mohl říct, že většina lidí má oslabenou imunitu předvánočním stresem. A pro mnohé je i tradiční sváteční obrážení rodinných příslušníků neméně dobrodružný počin, ke kterému se odhodlávají jen několikrát ročně. Svůj podíl jistě má i nedostatek sluníčka a strava chudší na živiny. Přece jen zimní rajče ze skleníku nemá výživovou hodnotu srpnového ze zahrady.


Preventivní opatření

Obranyschopnost organismu mohou efektivně podpořit Schüsslerovy tkáňové soli. Mám je při akutních onemocněních raději než homeopatika, hlavně kvůli snadnému a rychlému výběru. I mezi dětmi jsou oblíbené, zejména pro svoji sladkou chuť. Kali Mur a Ferr Phos lze užívat i preventivně, ráno a večer jednu tabletu. V případě akutního onemocnění je možné je, v závislosti na intenzitě potíží, střídat po půl hodině až hodině.

Fáze zánětu

Ferr Phos odpovídá počátečnímu stádiu zánětu, kdy se objevuje bolest, zčervenání, teplota, zimnice, třes. Při horečce nad 39°C je vhodná sůl Kali Phos. Z bylinek pak můžete použít tymián nebo lišejník islandský.

Potřebu Kali Mur poznáte podle bílého jazyka, bílého hlenu, otoku, teplota být nemusí. Z bylinek je vhodná např. divizna.

Pokud se objeví bíložlutý hlen, sáhněte pro Siliceu, napomáhá odtoku hlenu. Calc Sulph má pak dočišťovací schopnost. Při sekundární infekci, která se projevuje zelenožlutým hlenem, je vhodná Kali Sulph. Z bylinek můžete v této fázi popíjet např. Děčínskou směs, je protizánětlivá a ulevuje při suchém, dráždivém kašli.

Jestliže jste onemocnění prodělali již před určitou dobou, přesto vám ale zůstal suchý kašel, mohla by se vám hodit sůl Nat Mur.  Z bylinek si uvařte sléz nebo ibišek. Zejména v zimním období, v důsledku topení v místnostech, mrazu venku a nedostatečnému příjmu tekutin, může náš organismus trpět přílišnou suchostí. Nat Mur vás přiměje víc pít. Zkrátka budete mít větší žízeň a chuť na vodu.

Chronické záněty

Možná také patříte k těm, co jsou s příchodem chladnějšího počasí tak říkajíc stále na hromadě. Můžete vyzkoušet z doplňkových solí Zincum, které rovněž podporuje imunitní systém a je vhodné např. u chronických infekcí dýchacích cest či oparech. Patří k antioxidantům, které omezují vznik volných radikálů a o nichž se vědci domnívají, že zpomalují proces stárnutí a preventivně působí proti rakovině a onemocněním srdce a cév. Mezi další antioxidanty z řad doplňkových tkáňových solí patří Cuprum, Manganum a Selenium. Pěkně pohromadě se nalézají ve směsi Antioxidant. Ze základních tkáňových solí je to pak Kali Phos a Ferr Phos.

Dávkování

Tkáňové soli rozpustíte přímo v dutině ústní. Při dlouhodobém užívání je denní dávka 2x 1 tbl. (0,5 g). V případě akutních stavů je možné zvýšit na 1 tbl. každé dvě hodiny. Při vysoké teplotě užijte 1 tbl. po 10-15 min. Je možné užívat i několik solí současně.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: