21. listopadu 2019

Stresový tik oka

Domů » Homeopatické články » Stresový tik oka Kategorie: Případy z praxe, Tkáňové soli

Taky vám občas cuká oko, když toho máte moc? Jedná se o mimovolné chvění svalů, postihuje jak spodní, tak horní víčko a obvykle vymizí samo. Jednou. Někdy. Často jej způsobuje stres a únava a je dobrým upozorněním na to, že máte zvolnit.

Letošní začátek školního roku byl nějaký hektický. Školka, škola, množství klientů, kteří po prázdninách zjistili, že mě nutně potřebují navštívit. A tak jsem koncem září začala trošku pocukávat. Je to otravný stav a jednomu na klidu zrovna moc nepřidá, když mu každou chvíli škubne víčko. Snažila jsem se trošku zmírnit tempo, na podzimní prázdniny si naplánovala volno a rychlejší regeneraci jsem hodlala podpořit tkáňovými solemi.


Nejprve jsem zvolila žlutou Mag phos (Magnesia phosphorica), která podporuje relaxaci svalů. Je vhodná při stresu a napětí, zvýšené dráždivosti nervového systému, ticích a nekontrolovatelných záškubech malých svalových skupin. Poctivě jsem ji cucala… a nic.

Že by tedy byla hlavní problém akutní únava? Určitě to bude akutní, vždyť to trvá jen pár dní… ehm… možná pár týdnů. Sáhla jsem po červené Kali phos (Kalium phosphoricum), která je oblíbená zejména maminkami malých dětí. Dodává energii při vyčerpání v důsledku akutního psychického stresu. Při nedostatku je člověk předrážděný, citlivý na hluk (vsadím se, že v rodinách s dětmi tento stav nastává nejpozději v 18:30), a posléze velmi unavený. K vyčerpání dochází nadměrnou aktivitou, intenzívním stresem, nedostatkem odpočinku a spánku. Efekt užívání se dostaví velmi brzo. Kali phos má z tkáňových solí nejrychlejší nástup. V mém případě ovšem nikoliv.

Tváří v tvář ošklivé pravdě jsem si musela přiznat, že to už není akutní stres, ale že jsem se tak trochu dostala do chronické fáze. Je to jako s tou vařenou žábou. Když jí vodu pomalu zahříváte, tak neuteče a nakonec ji uvaříte. No dobře, vezmu si modrou Siliceu. Podporuje a chrání nervový systém a je vhodná ve chvíli, kdy jde o dlouhodobější problém. I když je to velmi pomalá sůl, už během několika dní jsem cítila zřetelné zlepšení. Pro jistotu jsem ještě přidala B-komplex. Stres totiž způsobuje i nedostatek vitamínu B a na těle se to pak může projevit potížemi na úrovni nervových buněk, přenosu nervových vzruchů, svalových kontrakcí nebo nedostatkem energie.

Po dalších pár dnech cukání ustalo, snažím se dostatečně odpočívat, chodit včas spát a naplánovala jsem si zimní dovolenou. No a doufám, že chudáka žábu nezačnu zase v dohledné době vařit. Nevařte ani vy tu svou, dostatečně relaxujete a buďte na sebe hodní.  

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: