Stresový tik oka
Nejprve jsem zvolila žlutou Mag phos (Magnesia phosphorica), která podporuje relaxaci svalů. Je vhodná při stresu a napětí, zvýšené dráždivosti nervového systému, ticích a nekontrolovatelných záškubech malých svalových skupin. Poctivě jsem ji cucala… a nic.
Že by tedy byla hlavní problém akutní únava? Určitě to bude akutní, vždyť to trvá jen pár dní… ehm… možná pár týdnů. Sáhla jsem po červené Kali phos (Kalium phosphoricum), která je oblíbená zejména maminkami malých dětí. Dodává energii při vyčerpání v důsledku akutního psychického stresu. Při nedostatku je člověk předrážděný, citlivý na hluk (vsadím se, že v rodinách s dětmi tento stav nastává nejpozději v 18:30), a posléze velmi unavený. K vyčerpání dochází nadměrnou aktivitou, intenzívním stresem, nedostatkem odpočinku a spánku. Efekt užívání se dostaví velmi brzo. Kali phos má z tkáňových solí nejrychlejší nástup. V mém případě ovšem nikoliv.
Tváří v tvář ošklivé pravdě jsem si musela přiznat, že to už není akutní stres, ale že jsem se tak trochu dostala do chronické fáze. Je to jako s tou vařenou žábou. Když jí vodu pomalu zahříváte, tak neuteče a nakonec ji uvaříte. No dobře, vezmu si modrou Siliceu. Podporuje a chrání nervový systém a je vhodná ve chvíli, kdy jde o dlouhodobější problém. I když je to velmi pomalá sůl, už během několika dní jsem cítila zřetelné zlepšení. Pro jistotu jsem ještě přidala B-komplex. Stres totiž způsobuje i nedostatek vitamínu B a na těle se to pak může projevit potížemi na úrovni nervových buněk, přenosu nervových vzruchů, svalových kontrakcí nebo nedostatkem energie.
Po dalších pár dnech cukání ustalo, snažím se dostatečně odpočívat, chodit včas spát a naplánovala jsem si zimní dovolenou. No a doufám, že chudáka žábu nezačnu zase v dohledné době vařit. Nevařte ani vy tu svou, dostatečně relaxujete a buďte na sebe hodní.