13. května 2021

Šťastný mimoň (případ Hydrogenium)

Domů » Homeopatické články » Šťastný mimoň (případ Hydrogenium) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Hlavním hrdinou tohoto příběhu je šestiletý chlapec, se kterým přišla maminka kvůli potížím s krátkodobou pamětí. Vzal si např. bonbón, před rozbalením si šel umýt ruce a mezi tím na něj zapomněl. Zapomínal také slova, která dlouho nepoužíval, a neměl přehled o plynutí času.


Chlapec je velmi citlivý, pozitivní, veselý a šťastný. Vtipkuje, šaškuje, má rád děti, když se všichni smějí, tak je nejspokojenější.

Jeho příchod na tento svět byl poznamenaný vážnou vrozenou vadou srdce, která bez operace nebyla slučitelná se životem, a tak byl třetí den po porodu operovaný. Hojení pak doprovázely výrazné komplikace. Lze tedy bez nadsázky říct, že se pohyboval na velmi tenké hranici mezi světy.

Projevy šťastného mimoňství a také téma přechodu mezi světy mne navedly ke skupině léků, které mají afinitu ke zrození a nebo odchodu z tohoto světa. Pro zúžení výběru jsem použila několik rubrik:

Na prvním místě repertorizace se mi objevilo Hydrogenium, což mě potěšilo, protože to byl lék, na který jsem pomýšlela už při povídání s maminkou a chlapcem. Začali jsme potencí C200.

A zde je zpráva od maminky:

Po první dávce jsem neviděla absolutně žádnou změnu, krom jedné – začal neskutečně zlobit. Provokoval bráchy, pořád na někoho něco řval a bylo s ním občas k nevydržení. To po cca třech dnech přestalo. Po týdnu mi pípala upomínka, že by měl dostat další dávku, ale posunula jsem ji o týden. A na konci toho týdne jsem začala pozorovat změny. Najednou se víc soustředil – dokázal klidně hodinu nadšeně pracovat v sešitě s úkoly pro předškoláky, všimla jsem si, že mnohem víc začíná správně vyslovovat všechny ty hlásky, které už má sice zmáknuté, zato je vůbec nepoužíval. Dala jsem mu tedy další dávku homeopatika.

Minulý pátek říkal, že ho paní učitelka ve školce chválila, že se zlepšil. Volala jsem tedy dnes do školky a ptala se učitelky, jestli na něm pozorují nějakou změnu, a ona mi nadšeně líčila, jak si zrovna dneska s kolegyní říkaly, že se zlepšil. Že je mnohem jistější, když recitovali básničku pro maminky (kterou nám posílali na videu), perfektně ji uměl – a že byla opravdu dlouhá. Víc si prý věří, je samostatnější … zkrátka jako by vyrostl.

Hydrogenium

Patří mezi léky, které ještě zcela „nepřistály“ v našem materiálním světě. Lidé, kteří jej potřebují, jako by jednou nohou byli ještě v ideálním Ráji a druhou se snažili došlápnout na Zemi. Tomu odpovídají i projevy. Když jste ještě částí v univerzálním lůně, tak zažíváte pocity, že je všechno krásné, pociťujete lásku k lidstvu, jste laskaví a dobrotiví. A taky tak trochu mimo, protože nemáte dokonalý kontakt se Zemí. Máte problém se soustředěním, děláte chyby v řeči, výslovnosti, ve vnímání času a prostoru. Život se tak pro vás stává obtížným. Můžete pociťovat izolaci, osamocení. Neschopnost správně se orientovat může vést ke zmatenosti až k psychotickým stavům.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: