15. října 2016

Škodila za živa, škodila i po smrti (případ Stachys recta)

Domů » Homeopatické články » Škodila za živa, škodila i po smrti (případ Stachys recta) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Když nám před lety Vlado Petroci na mé první homeopatické letní škole přednášel svoji zkoušku léku Stachys recta – Čistec přímý, netušila jsem, jak často budu mít příležitost po něm v homeopatické formě sáhnout. Na Slovensku se v lidovém léčitelství používal odvar z této bylinky k oplachům těla při potížích, které byly spojovány s uhranutím, „keď niekomu príde zle z očí.“ Jednalo se náhlou ztrátu energie, pocení, zimnici, pocit na zvracení, zvracení atp.

Tento týden se mi ozvala jedna má dlouholetá klientka a stěžovala si na podivné pocity a potíže,  které se u ní a některých členů rodiny objevily poté, co vyklízeli byt zesnulé tchyně.


Jak už to tak někdy bývá, babička za života nebyla zrovna přejícím andělským stvořením, její světonázor se s postoji mé klientky míjel o několik světelných let a vzájemné vztahy oplývaly vřelostí asi jako ledové pláně Jötunheimu.

Když jsem se jí zeptala, jaké přesně měla pocity, tak napsala:

Když jsme tam byli poprvé/několik prvních vyklízení hned po smrti, tak nic, dobrý. Až po nějaké době – u mě konkrétně po prázdninách (tj. dva až tři měsíce, kdy jsem tam nebyla) – jsem se tam začala cítit dost nepříjemně. Asi první silná reakce byl pocit, že mě chytla ledvina. Bolela mě půlka zad. Další vyklízení téměř dobrý, třetí vyklízení mě rozbolela hlava a to tak, že nepřestala, a ráno po té se mi tak motala, že jsem se z toho pozvracela. Strašně divný to bylo. A vlastně ještě vyklízení před těmito pocit, že na mě něco leze (a pak tedy opravdu vlezlo). Muž minimálně 2x pocit, že na něj něco leze.

Kluk – rýmu měl asi už před vyklízením, ale myslím, že se mu pak dost zhoršila. Což by nemuselo souviset samozřejmě. Ptala jsem se ho a řekl akorát, že tam je hnusný vzduch, nevyvětráno. Ale přišlo mi, že tu rýmu měl fakt horší, ale jinak mu nic nebylo, žádné další normální příznaky nachlazení. Jsem ochotná věřit, že to má také z bytu.“

Chvíli jsme si povídaly a já usoudila, že nejpodobnějším homeopatikem v tomto případě je Stachys recta. Po dvou dnech mi přišla odpověď:

„Měla jsem pěknou reakci na ten Čistec – tedy předpokládám, že to bylo po něm. Včera najednou rozjezd nachlazení – nos, dutiny, hlava, zima, pak teplo…. přitom jsem celou dobu tak nějak tušila, že to asi nebude opravdové nachlazení a opravdu – dnes je téměř po všem, možná lehounká rýma, ale tu jsem měla i před tím. Baba se mi okamžitě vygumovala z hlavy a od včera nemám pocit, že tu je. Ještě párkrát takové zážitky a zcvoknu se dočista.

Sama mám zkušenost s podáním Stachys recty i u své dcerky, která jako šestinedělňátko po setkání s jednou příbuznou, kterou bych se nebála označit jako zhmotnění negativismu, odmítala pít a několik hodin v kuse plakala. Po jedné kuličce jako když utne, měla jsem zpět klidné, usměvavé miminko.

upright-betony-167460_1280Stachys recta je nenápadná bylinka z čeledi Huchavkovitých s ohromnou silou, kterou dokážeme využít i v dnešní době, kdy na nějaké uřknutí už vlastně nevěříme.

Homeopatický lék STACHYS RECTA

Mentální obraz
– téma čistoty, antiseptičnost, vymezení hranice
– pro lidi, kteří jsou snadno uhranutelní nebo pro ty, kteří uhranout dokážou
– potkávání temného a světlého
– pocit opuštění těla, brnění prstů
– téma oddělení se, hranice, Kerberos hlídající podsvětí
– uzavření vlastního biopole
– na jedné straně křeč, nad druhé únik

Fyzické symptomy
– afinita: nos, žaludek, močový měchýř, ledviny, střeva, děloha
– velká únava, pocit chladu, husí kůže
– kameny v ledvinách, v močovém měchýři
– sklon ke křečím
– odpor (nebo touží po): ocet, čokoláda, zelenina
– sklon ke krvácení
– citlivost na pachy

 

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

 1. Avatar photo Vanda Prchalová napsal:

  Dobry den mam na vas prosbu.
  Bylo mi doporuceno homeopatikum Stachys recta 10M,ale zatim jsem nenasla,kde ho sehnat?
  Mela by jste pro me prosim radu?Dekuji Prchalova

  • Avatar photo Jana Ungrová Balušíková napsal:

   Dobrý den, paní Prchalová,
   pokud se v poslední době něco nezměnilo, tak jediný výrobce tohoto léku, Homeo Nitra, jej má pouze v potenci C30.

Napsat komentář: