15. března 2014

Proč najednou v noci nespí?

Domů » Homeopatické články » Proč najednou v noci nespí? Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Vypátrat příčinu, proč se miminko v noci velmi často budí, bývá pro homeopata práce pohybující se na pomezí mistrné dedukce Sherlocka Holmese a věštění z křišťálové koule. Někdy je na vině stresující zážitek během těhotenství nebo těžký porod, častou příčinou bývá očkování, psychická nepohoda maminky nebo nějaká výrazná změna v rodině. Nezanedbatelný podíl však tvoří příčiny „čert ví proč“, kdy se ani při nejlepší vůli nedaří spouštěč zjistit.


Eliška patří do kategorie dětí „za odměnu“. Příchod na svět byl rychlý a přirozený, od narození bez problémů sála, v noci se vzbudila dvakrát na kojení, od druhého měsíce chtěla napít už jen nad ránem, vstávala mezi půl osmou a devátou a celkově byla pohodové a veselé miminko. Zlom nastal v pěti měsících, kdy ze dne na den začala vyžadovat noční krmení po hodině až dvou a i přes den chtěla pít častěji. Protože se doma nic nezměnilo, na co by mohla reagovat, říkám si – „asi růstový spurt“, za pár dní to přejde. Zásadní změna ale nikde. Snad jediné, co se změnilo, bylo, že už v noci nesála tak zuřivě, ale spíš aby se neřeklo. Začala jsem tedy uvažovat o přechodu k variantě – „asi zuby“, i když dásně měla zatím viditelně klidné. Zato ona sama byla dost neklidná, podrážděná a během pikosekundy přecházela do ohlušujícího řevu. Zkusila jsem podat Calcareu phosphoricu 30CH. Jediná změna, která nastala, byla, že se ohlušující řev změnil jen na řev, jinak zůstalo vše stejné. A pak to přišlo. V pěti a půl měsících se sama posadila. Na kolínkách začala pérovat v den, kdy jí bylo pět měsíců. V ten okamžik mi to konečně došlo. Zrychlený motorický vývoj doprovázený zvýšeným nervovým drážděním. Z domácí homeopatické skříně jsem vylovila tkáňovou sůl Kali Phos a 5x denně podala jednu tabletku.

Už druhou noc bylo vidět zlepšenkaliphosí a po třech dnech užívání jsme na jednom krmení nad ránem a vstávání po sedmé hodině. Snižuji dávkování na 2x 1 tabletu a tkáňovou sůl hodlám podávat v této frekvenci zhruba ještě týden. Pak ji zkusím vysadit.

Tkáňová sůl Kali phos se podílí na podpoře funkčnosti celého nervového systému a činnosti srdce. Najdeme ji ve všech buňkách, ale v mozku a nervech je její podíl a význam největší. Působí jako tonikum vitality, je vhodná
při slabosti a únavě. Její nedostatek se projevuje podrážděností, nervozitou, iritabilitou, netrpělivostí. Je vhodná při neurastenii, syndromu vyhoření, nespavosti, problémech s usínáním nebo naopak při velmi lehkém spánku neklidných dětí, které se snadno vzbudí. Pomůže i maminkám, které o takové dítko pečují.

Jana Balušíková

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: