6. března 2016

Podpora organismu při chemoterapii

Domů » Homeopatické články » Podpora organismu při chemoterapii Kategorie: Bachovy esence, Homeopatie, Tkáňové soli

Léčba onkologického onemocnění bývá pro organismus poměrně velkou zátěží. Paralelně s konvenční léčbou je však možné tělo alternativně podpořit. Nabízím vám několik tipů.

Operace

Před operací je pro zklidnění a větší emoční komfort vhodná Krizová esence (Rescue Remedy). Je možné také vybrat podle konkrétních projevů individuální homeopatikum.


Nux vomicu 30 CH využijete při nevolnostech po narkóze.

Arnica montana 15 nebo 30 CH podpoří zhojení operační rány, urychlí rekonvalescenci a sníží bolestivost. Pokud je operace v oblasti prsu, břišní dutiny a malé pánve, přesnějším homeopatikem pro podporu hojení je Bellis perennis 15 nebo 30 CH.

Chemoterapie

Nux vomica 30 CH napomáhá odbourávání jedů z těla a ve většině případů pomůže předejít nebo alespoň mírnit nevolnosti a nechutenství, které chemoterapii mohou doprovázet.

Ipeca 30 CH je vhodná v případě, že zvracení neulevuje.

Carbo vegetabilis 30 CH zkuste při nadýmání, pocitu plnosti a zažívacích potížích.

Sepia 30 CH uleví při nevolnostech a přecitlivělosti na vůni jídla.

Krvetvorba

Porucha krvetvorby patři k další nežádoucím účinkům chemoterapie. Krvetvorbu dokáže podpořit Echinacea D6 či tkáňová sůl Calc phos. Ta povzbudí i chuť k jídlu.

Péče o čistící orgány

Při chemoterapii věnujte zvýšenou péči čistícím orgánům – játrům a ledvinám, které jsou v tomto období vystavené velké zátěži.

Játra

Tkáňová sůl Nat sulph podporuje detoxikaci jater, odstranění toxinů a nadbytečné vody z organismu. Důležitý je při jejím užívání dostatečný pitný režim. Můžete též využít některé z jaterních drenážních homeopatik – Cadruus marianus, Chelidonium či Taraxacum D6.

Ledviny

Pro tento orgán je vhodná tkáňová sůl Nat phos. Pokud se rozhodnete spíše pro ledvinová drenážní homeopatika, bude se vám hodit Solidago, Equisetum nebo Berberis D6.

Výčet homeopatik, která zde v souvislosti s onkologickou léčbou uvádím, není určitě úplný. Jejich využití je poměrně časté, ale vždy je potřeba vzít v úvahu symptomy konkrétního člověka, zda by se nenašlo homeopatikum ještě přesnější. O výběru se poraďte se svým homeopatem.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

  1. Eva Bartova napsal:

    Děkuji za zajímavé informace!!!!

    • Avatar photo Jana Balušíková napsal:

      Rádo se stalo. 🙂

Napsat komentář: