13. října 2016

Nachlazení (případ Sticta pulmonaria)

Domů » Homeopatické články » Nachlazení (případ Sticta pulmonaria) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Nachlazení v obraze homeopatického léku Sticta pulmonaria je poměrně otravná záležitost. Ostatně ale… které nachlazení není. Stictu – lišejník Lobaria pulmonari charakterizuje výrazná suchost sliznic a absence sekretu. V praxi to znamená, že máte ucpaný nos, ale vysmrkat nic nemůžete, bolí vás dutiny a při záchvatovitém suchém kašli si můžete vykašlat plíce i jiné vnitřnosti.

K charakteristickým znakům tohoto léku při nachlazení patří:– celková nevolnost, únava a zchvácenost těla
– suchost nosní sliznice s potřebou smrkat, tíha u kořene nosu, bolest čelních dutin (dobře na to zabírá opakovaně stisknout akupresurní body na spodní straně obočí, přibližně 2 cm od kořene nosu)
– suchý, záchvatovitý, dráždivý a neustávající kašel
– zlepšení čerstvým vzduchem, potřeba větrat

Úleva se dostaví i se spuštěním sekrece. Nemyslela bych, že to někdy řeknu, ale zvláště u kašle byla v podstatě velmi příjemná.

Pokud si chcete uvařit bylinkový čajík, dobrá je v tomto případě Děčínská směs od Grešíka. Zdravím vás od kouřícího se hrnečku!

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: