12. února 2014

Na počátku byl puchýř

Domů » Homeopatické články » Na počátku byl puchýř Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Nové boty si kupujeme všichni a asi každému se v nich někdy udělal na noze otlakpuchýř či odřenina. Většinou to řešíme přelepením náplastí a větší pozornost tomu nevěnujeme. Někdy se však z banálního puchýře vyvine poměrně bolestivý zánět. I ten je však možné zvládnout homeopaticky.


V plesových botách se mi v sobotu udělal drobný puchýř, který jsem ošetřila levandulovým éterickým olejem a přelepila náplastí. Vše se zdálo být v pořádku, v neděli ráno jsem sice pociťovala mírnou bolestivost, ale nijak zvlášť mě to neomezovalo. Odpoledne jsem však cítila zvýšené pnutí, bolestivost a noha byla v okolí puchýře už značně oteklá a červená. Užila jsem jednu kuličku Apis 30CH.

Po chvíli jsem pocítila velmi výraznou zimomřivost, noha byla nesmírně citlivá na dotek a silně bolestivá. Dělala mi dobře teplá koupel, ale otok neustoupil. V této fázi jsem užila Hepar sulphur 30CH a na nohu namazala Višněvského balzám (bylo by možné použít i Černou mast nebo med) na zmírnění zánětu. V noci jsem ještě pociťovala výraznou bolestivost, v pondělí ráno byla bolest menší a během dne jsem již chodila téměř bez bolesti. Zimomřivost zcela zmizela. Otok však neustupoval, zato jeho barva přešla z jasně červené do temně rudé až lehce nafialovělé. Změnila jsem lék na Tarentuli cubensis 15CH. V úterý ráno byl otok světlejší, ale stále prostorově výrazný, nebolestivý. Během dne jsem pokračovala v užívání Tarentule cubensis. Ve středu ráno jsem měla nohu již zcela bez otoku, bolesti, s téměř zhojeným puchýřem.

Zánět může mít různé projevy, proto je třeba vybrat lék podle aktuálních příznaků, ne vždy je to Hepar sulphur nebo Tarentula cubensis. Pokud si nejste výběrem jistí, poraďte se se svým homeopatem.

Přeji vám, aby se vaše letošní plesová sezóna obešla bez podobných zážitků a abyste si ji patřičně užili.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: