27. června 2017

Na obláčku lásky (případ Pink – Růžová)

Domů » Homeopatické články » Na obláčku lásky (případ Pink – Růžová) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Měla jsem dnes v poradně mladou ženu ve 30. týdnu těhotenství. Když se objednávala, chtěla si jen popovídat před porodem. V posledních dnech ji však začaly trápit negativní pocity, které se vztahovaly k jejímu vlastnímu zrození, a také strachy.


Cítila se bezmocná, ztracená, odevzdaná na pospas někomu, koho nezná, zrazená maminkou, která v porodnici dopustila, aby ji od ní sestry odnesly. Současně si ale uvědomovala, že v době, kdy se narodila, to bylo naprosto běžné a máma ani jinou možnost neměla. V souvislosti s narozením měla vizi obrovské rány v srdci, která v ní vyvolávala pocit na zvracení. Nutkání na zvracení se objevovalo i pokud slyšela o operaci, zranění či jiném zásahu do těla.

Aktuálně pociťovala silný až existenční strach a měla velkou hrůzu z porodu. Udávala, že nesnáší, když má nad sebou někomu předat kontrolu, současně však touží po obětí a opečovávání, stavu, kdy nemusí nic řešit.

Povídaly jsme si asi půl hodinky, během níž jsem nabyla přesvědčení, že v jejím stavu a při projevech, které má, by jí mohla duši pohladit Růžová barva. Když jsem jí četla obraz léku Pink (Růžová barva), podle emotivní reakce bylo jasné, že je to trefa do černého. I pro mne to bylo hodně citlivé téma, a tak jsem se rozhodla, že si dám taky. Přiznám se, že mne překvapila rychlost reakce, během krátkého okamžiku nás zalil vnitřní klid, mír a pohoda. Jako by člověk náhle plul na růžovém obláčku, nepotřeboval nic řešit, jen spokojeně byl tady a teď.

A jaký je vlastně symptomatický obraz Růžové barvy?

Je to barva radosti a univerzální mateřské lásky. Souvisí se srdeční čakrou, je spojená s jemností, sladkostí a naivitou. Pomáhá otevřít schopnost dávat a přijímat lásku, zrcadlí radost ze života. Je to barva pozitivní, milující, něžná.

Fyzická úroveň

Růžovou lze použít při srdečních potížích, pro podporu vitality. Pomáhá překonat šok, jako např. traumatický porod, zranění či žal. Je to tonikum pro člověka procházejícího obtížnými životními změnami. Je možné ji užít i při kožních potížích spojených s pocitem odmítnutí a že je nemilován.

Emocionální úroveň

Růžová souvisí s láskou. Je vhodná při zatvrzelosti nebo emocionálním uzavření. Podpoří při ztrátě, zlomeném srdci a emocionálním utrpení, zejména pokud souvisí se ztrátou ženské stránky lásky.

Mentální úroveň

Růžová dodává měkký emocionální prvek do tvrdého světa chladného rozumu. Nabízí sladkost a svěžest mentálním procesům.

Esence léku

Růžová je barva lásky. Oslovuje v nás cosi dětského, to, co souvisí s věčným mládím, nevinností a mateřstvím. Naplňuje nás sladkým, jemným a radostným světlem.

 

Zdroj: Ambika Wauters, Homeopatické léky z barev a zvuků, Nakladatelství Elfa, 2010

 

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová Balušíková
Jana Ungrová Balušíková

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: