13. února

Mononukleóza (případ Mercurius solubilis, později Lycopodium clavatum)

Domů » Homeopatické články » Mononukleóza (případ Mercurius solubilis, později Lycopodium clavatum) Kategorie: Bylinky, Homeopatie, Případy z praxe, TCM, Tkáňové soli

V polovině ledna mě požádala má dlouholetá klientka o konzultaci. Jejímu jedenáctiletému synovi se zvětšily na krku uzliny, které ho dost bolely. Na mandlích se objevily velké bílé čepy, v krku ho bolelo a byl cítit intenzívní, hnilobný zápach. Byl také značně vysílený.


Pediatr vyslovil podezření na mononukleózu a udělal potřebné odběry. Výsledek stěru zatím nebyl v době konzultace znám, zvýšené jaterní testy ano. K celkovým projevům se přidala horečka. I přes tento intenzívní stav měl ale chuť k jídlu.

Po diferenciální diagnostice jsem zvolila Mercurius solubilis.

Mám velmi dobrou zkušenost, zejména u intenzívních akutních potíží, s kombinacemi přípravků. V tomto případě jsem doporučila houbu  Coriolus na podporu likvidace patogenu, spolu s tinkturou Bílý zámotek (do horké vody, aby se odpařil alkohol) na oblast hrdla a tkáňovou sůl Nat sulph na podporu jater.

KO za 6 dní

Bez teploty, bolesti v krku a čepů, byl po třech dnech, uzliny splaskly všechny kromě jedné, nebyla však bolestivá. Za další 3 dny se objevila bolest břicha, horší na pravé straně a nafouklé břicho i přes nenadýmavou dietu. Bylo tedy namístě vybrat jiný homeopatický lék.

Mercurius jsem změnila na Lycopodium clavatum. Coriolus a Nat sulph bere dál.

Během léčby akutních onemocnění je běžné, že se se změnou symptomů mění i lék.

Ultrazvuk 9. den léčby ukazuje všechny orgány v normě.

E-mail od maminky za dalších 19 dní

Dobrý den Jano,

doktora nám odložila krev až na konec tohoto týdne, ale už jsme po testech a je naprosto zdravý. Už byl tento týden i ve škole a vypadá to, že je v pohodě. Takže Vaše super kombinace skvěle zabrala. Děkujeme.

 

Chlapec teď už jen dobírá houbu Coriolus a nějakou dobu bude ještě v minimální dávce užívat tkáňovou sůl Nat sulp pro dokonalou regeneraci jater.

 

 

 

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: