11. dubna 2019

Mám strach, že ublížím svému dítěti (případ Thea sinensis)

Domů » Homeopatické články » Mám strach, že ublížím svému dítěti (případ Thea sinensis) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

S Theou sinensis, čajovníkem čínským, se asi většinou potkáváte ráno v kuchyni, když si z jeho sušených lístků připravujete čaj. Je to ale rostlina, která má též velmi zajímavý homeopatický obraz a použití.

Nedávno za mnou přišla mladá maminky šestileté holčičky se zvláštním strachem, který vnímá v posledních měsících. Když spolu čekaly na metro, měla obavu, že jí „přeskočí v hlavě“ a dcerku strčí pod projíždějící soupravu.


Stávala proto uprostřed nástupiště a snažila se racionálně tyto myšlenky zaplašit. Když jsme si povídaly, vzpomněla si, že podobné, naprosto nesmyslné strachy měla v šestinedělí. Tenkrát měla obavu, když připravovala v kuchyni jídlo, že „se jí zatmí v hlavě“ a nožem dcerku zraní. Strach ji tehdy přešel po homeopatickém léku Lac maternum, který dostala od své homeopatky.

U této klientky se krásně nabízelo využití metody Michal Yakir. 4. sloupec tabulky, témata výživy, péče, mateřství; 1. řádek, pocit, nejsem připravena a spousta strachů. V prvním řádku tabulky nalezneme řád Theales, čeleď Theaceae, kam patří i Thea sinensis.

Základním pocitem tohoto homeopatické ho léku je neustálý strach, že se přestane ovládat, že ztratí vládu nad myslí. Co když mě moje mysl ovládne a já svému děťátku udělám něco strašného? Co když budu příšerná matka a ublížím mu? Problémy se objevují v první fázi sžívání s miminkem, v období, kdy maminka navazuje se svým dítětem vztah. Jako kdyby porod nastartoval velký propad v psychickém zdraví ženy.

Mohou se objevovat strachy, že dá do jídla čistící prostředek, že své dítě bodne nožem, že jí upadne, že jej vyhodí z okna… Thea je lékem první volby u strachu, že něco udělám svému dítěti. Mohou být i sluchové halucinace, pocit, že někdo klepe na dveře a s tím spojený strach, že se zblázní.

Má klientka dostala Theu v potenci C200 a strachy, které prožívala v metru, už po jedné dávce zcela zmizely. Nadšeně mi psala, že poslední měsíc v klidu cestuje. Thea je tedy dobrým lékem nejen bezprostředně po porodu, ale dokáže si poradit s potížemi tohoto typu i v odstupu několika let.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: