2. června 2014

Lékárnička na dovolenou

Domů » Homeopatické články » Lékárnička na dovolenou Kategorie: Homeopatie

Už řadu let s sebou na dovolenou kromě klasiky v podobě náplastí, živočišného uhlí a obinadla vozím také homeopatika. Je to pouzdro o něco větší než to, co mám běžně v kabelce. Pojďme do něj tedy společně nahlédnout.


Ještě doma, během balení, případně před odjezdem, se mi osvědčilo kápnout každému do nápoje Krizovou esenci – Rescue Remedy. Atmosféra je pak viditelně klidnější a i odjezd proběhne bez ostřejší výměny názorů. Hodit se vám během dovolené může i Krizový krém – Rescue Remedy krém. Má hojivé a uklidňující účinky a je vhodný na drobná poranění, modřiny, otlaky, opary, popáleniny, poštípání hmyzem atp.

Kinetózy

Některé děti ale i řada dospělých trpí nevolnostmi při cestování. Kromě igelitových pytlíků by se vám mohla hodit i homeopatika.

Tyto dva léky od sebe jednoduše odlišíte podle reakce na čerstvý vzduch.

Průjmy a zvracení

Bývají nepříjemnými společníky zejména na exotických dovolených. Pokuste se zjistit, pokud je to možné, jaká je příčina potíží. Vždy dávejte pozor na to, aby se postižený nedehydratoval. Žaludek můžete zklidnit ledovou coca colou, podávanou po lžičkách, v 5 min. intervalech. Postupně budete interval zkracovat, až se postižený zkusí trošku napít. V tomto případě účel světí prostředky a hlavně colu seženete prakticky kdekoliv.

Pokud vás trápí při cestování spíš zácpa, dobrým řešením by pro vás mohla být Ambra.

Úrazy

Při úrazech je lékem první volby Arnica montana. Pomůže při zhmožděninách, hematomech, namožených svalech. Lékaře ale neprodleně vyhledejte, pokud se objeví po úrazu brýlový hematom (má tvar brýlí a postižený vypadá tak trošku jako mýval, v angl. racoon eyes), bezvědomí, zvracení, poruchy vidění nebo poruchy vědomí či paměti.

Poštípání a pokousání

Většina štípanců zmizí po čase sama, ale na ty urputnější se vám může nějaká ta kulička hodit.

Vozím s sebou také éterický olej Levandule, který má široké možnosti použití od zranění, poštípání až po popálení.

Úpal, úžeh, popáleniny

Úpal je způsobený pobytem v horkém prostředí, kdy selhávají termoregulační mechanismy organismu. Úžeh je důsledek přímého slunečního záření. Projevují se podobně – malátností, závratí, bolestí hlavy, horečkou.
V obou případech postiženého odvedeme do chladnější větrané místnosti, ochlazujeme vlažnými obklady a zábaly. Musíme však dát pozor na teplotní šok z příliš rychlého chlazení. Při plném vědomí podáváme tekutiny.

Lékem první volby je Belladonna, projevuje se horečkou, tepavou, pulsující bolestí hlavy, červeným obličejem.
Při úžehu se může také objevit spálená kůže.

Potence a dávkování

Tyto akutní homeopatické léky používám v potenci 15 nebo 30CH. Podávám jednu kuličku a podle intenzity obtíží opakuji. Při mírnějších obtížích 3-5x denně. U náročnějšího stavu i po 10-15 min, po hodině. Případně rozpustím jednu kuličku ve sklenici s vodou a nechám upíjet během dne.

Dnešní exkurze do homeopatického pouzdra je u konce. Přeji Vám, abyste si na dovolené odpočinuli, načerpali nové síly a vrátili se domů se spoustou krásných a nezapomenutelných zážitků.

Jana Balušíková

Foto: Flickr by mnadi

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

 1. Avatar photo Lucie Vrátná napsal:

  Dobrý den, chci moc poděkovat za tenhle seznam homeopaik které se hodí při cestování. Nejsem vyloženě homeopatický maniak a když už homeopatika nezabírají, prostě sáhnu po normálních lécích z lékárny, nebo jdu k lékaři. ale po porodu mi homeopatika hodně pomohli s kojením a taky zastavit krvácení. U malého používám při rýmě. Ale nevím zda jbudu při první dovolené v zahraničí mít čas studovat co na co je a kolik čeho dát…Ověřené si vezmu určitě ale nevynechám ani Nurofen pro děti a fenistilové kapky, které se mi osvědčili u zoubků. Taky jsem si oblíbila Biopron při cestování, protože mívám docela vážné zažívací potíže, ale tohle mi pomáhá. Každopádně Díky za tyhle stránky celkově, už vím kam kouknout, když budu chtít pomoci s homeoléčbou.

  • Avatar photo Jana Balušíková napsal:

   Dobrý den, Lucie,
   děkuji Vám za milá slova. Myslím, že Váš přístup je skvělý a že za čas, až budete homeopatika používat delší dobu, stanete se jistější i ve výběru. A možná, že už nebudete muset po chemických lécích ani sahat.
   Přeji Vám krásnou dovolenou.
   J.B.

Napsat komentář: