9. dubna 2019

Homeopatie a záněty v krku

Domů » Homeopatické články » Homeopatie a záněty v krku Kategorie: Homeopatie

I když bych v těchto dnech čekala jiné typy obtíží, překvapivě často se mnou klienti konzultují akutní bolest v krku. Jako první doporučuji mé oblíbené kloktadlo: silný nálev řepíku + šalvějová tinktura + heřmánková tinktura + propolis. Vše dostanete bez problému koupit v lékárně. Kloktat co nejčastěji, optimálně po hodině.

Před tím, než začnete vybírat homeopatický lék, je dobré kouknout postiženému do krku a zjistit:


V tento okamžik i oceníte, pokud máte krk nakoukaný ve zdravém stavu. Lépe pak uvidíte změny.

Homeopatické léky, které by se vám mohly hodit:

ACONITUM NAPELLUS

Náhlý nástup potíží, obvykle po pobytu v průvanu, ve větru nebo v klimatizovaném prostředí. Žíznivost. Chuť na ledovou vodu.

BELLADONNA

Hrdlo je rudé, nateklé, při polykání bolest vyzařuje do uší. Mohou být zvětšené krční uzliny, které jsou bolestivé. Potíže nastupují náhle, prudce. Bez žízně.

PHYTOLACCA DECANDRA

Intenzívní zbarvení hrdla a patrových oblouků, až do hněda. Bolest vyzařuje do uší, problém polknout i tekutiny, bolest i při kousání. Při vypláznutí bolest kořene jazyka. Celková rozlámanost, problém otáčet hlavou do strany (předklonit ji může).

APIS MELLIFICA

Krk je oteklý, začervenalý, čípek v krku je velký, připomíná kapku vody. Píchavé bolesti při polykání, v klidu spíše pálení. Zlepšuje se studeným.

LAC CANINUM

Bolest střídá strany, někdy i poměrně rychle. Krk je oteklý, bolest pálivá, problém při polykání, bolest vyzařuje do uší.

LYCOPODIUM CLAVATUM

Bolest začíná vpravo, zhoršuje se studeným, touží po teplých nápojích. Barva v krku je výrazně červená, i na patrových obloucích. Celkové zhoršení v pozdním odpoledni.

BARYTA CARBONICA

Vývoj nemoci je pomalý, extrémně zvětšené mandle i mízní uzliny. Zimomřivost, celkové zhoršení chladem. Nemívají vysoké horečky.

ARGENTUM NITRICUM

Bolest v krku často na psychickém základě (např. tréma před vystoupením). Bolest, jako by bylo v krku něco zapíchnuté.

MERCURIUS SOLUBILIS

Hrdlo je oteklé, červené, na mandlích jsou bílé tečky nebo plošky. Zvýšené slinění, potřeba polykat, bolest pak vystřeluje do uší. Zápach z úst. Citlivost na chlad i na horko. Zhoršení bolesti v noci. 

LACHESIS MUTUS

Bolest v krku začíná vlevo nebo je více na levé straně. Krk je výrazně červený až do fialova. Větší problém polykat tekutiny než pevnou stravu. Zhoršuje se teplem, teplými nápoji. Nesnáší cokoliv okolo krku.

ARSENICUM ALBUM

Velká slabost a vyčerpání, neúměrné celkovému stavu. Bolesti pálivé, touží upíjet vodu po douškách. Zimomřivost, zlepšení teplem.

HEPAR SULPHUR

Obrovská zimomřivost, přecitlivělost na bolest, podrážděnost, neustále si stěžuje. Mandle zvětšené s tendencí k hnisání, bolest v krku při polykání jako od zapíchnuté třísky.

ARUM TRIPHYLLUM

Čistý, malinový jazyk. Popraskané rty, bolavé koutky, tendence odtrhávat si kůžičku ze rtů. Loupe se kůže na dlaních a chodidlech.

 

Lék v potenci 15CH opakujte podle závažnosti stavu 3-5x denně 1 kuličku. Pokud se během 24-48 h samoléčby nedochází ke zlepšení, případně dojde-li k výraznějšímu zhoršení, kontaktujte svého homeopata či lékaře.

 

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: