21. srpna 2016

Homeopat vs. rýmička – 1 : 0

Domů » Homeopatické články » Homeopat vs. rýmička – 1 : 0 Kategorie: Babské rady, Homeopatie, Případy z praxe, Tkáňové soli

S rýmou je možné zatočit poměrně rychle, i když známé rčení tvrdí, že léčená trvá sedm dní a neléčená týden. Mám teď čerstvý zážitek, o který bych se s vámi ráda podělila.

V pátek, den před odjezdem na zaslouženou dovolenou, jsem začala během dne kýchat. Nejdřív jsem si říkala, že to bude asi prašnějším prostředím. Přestěhovali jsme se totiž minulý týden do nového bytu ve chvíli, kdy řemeslníkům byly ještě vidět paty. A úklid zatím neproběhl způsobem, který považuji za ideální. Jak ale den pokračoval a přidávaly se další příznaky, tak mi bylo jasné, že si stěhovací stres vybral svoji daň v podobě oslabené imunity a kolem letící vir si na mně smlsnul.


Zahájila jsem tedy frontální útok a použila osvědčenou citronovou šťávu. Do nosu. Stačí jedna kapka do každé nosní dírky, 2x denně. Výrazně mírní výtok z nosu, kýchání i svědění sliznic a měkkého patra. Už jsem to v některém svém článku psala, ale raději to ještě zopakuji, tento postup je vhodný výhradně pro ženy. U dětí jej v žádném případě nepraktikujte, u mužů se to podaří jen jednou. K citronové šťávě jsem přidala větší dávky vitamínu C, 3000 mg za den. Po půl hodině jsem cucala na střídačku tkáňové soli Ferr phos a Kali mur.

Druhý den jsem se cítila po těle o něco lépe, rýma snížila svůj průtok, ale pořád to nebylo úplně ono. Pocucávala jsem dál tkáňové soli, před odjezdem jsem si ještě kápla citron a navečer přidala dvě dávky Arsenica alba C30. Je to můj starý dobrý rýmový známý, který se hlásí bolavými nosními dírkami, protože sekrece je poněkud agresivnější. Zvládla jsem i 2000 mg vit. C.

Třetí den, zhruba 48 h od prvních příznaků, jsem bez rýmy. Takže jupííí… zítra vířivka, bazén a další dovolenkové radosti.

 

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: