13. září 2015

Co dělat s bolavým ouškem

Domů » Homeopatické články » Co dělat s bolavým ouškem Kategorie: Babské rady, Bachovy esence, Bylinky, Homeopatie, Tkáňové soli

Možná se to stalo už i vám, že se vaše dítko po několika hodinách spánku probudilo s ohlušujícím křikem a pláčem. Pomineme-li noční můru, která se takto také může projevovat, často bývá viníkem právě bolavé ouško. Dnes si povíme, jak jej rozpoznat a co s ním dělat uprostřed noci.

U staršího dítěte máte šanci, že vám lokalizuje místo bolesti. U mladšího se na okamžik proměníte ve vědmu kříženou se šamanem. Pokud dítěti lehce zatáhnete za lalůček ouška nebo zatlačíte (opět stačí jen lehký tlak) do prohlubně za ušním boltcem či na ouško samotné, při bolestivosti dítě viditelně zareaguje. Jako první pomoc je vhodný  alkohol do 40 %.


Optimálně vodka, či naředěná slivovice. Kapejte do bolavého ouška po hodině 1 kapku. Stejně dobře je možné použít i Krizovou esenci (Bachovy květové esence), šťávu z Netřesku střešního nebo Aloe.

Oblast kolem ouška můžete masírovat éterickými oleji Levandulí nebo Tea tree, několikrát denně. Oba mají protizánětlivé působení.

Z tkáňových solí je vhodné užít Ferrum Phosphoricum a Kalium Muriaticum, při první známce infekce podávat 1 tbl. po 30 min. Při horečce nad 39 °C + Kalium Phosphoricum, po 30 min. Se zlepšením stavu postupně prodlužujete intervaly mezi jednotlivými dávkami.

Zánět středouší je možné řešit i akutním homeopatickým lékem. Zmiňme si teď alespoň některé z nich:

Vybraný lék podejte v potenci 15 CH, případně 15 CH rozpuštěný a protřepaný ve 2 dcl vody. Pokud jste si lékem zcela jisti, tak i v potenci 30 CH. Dle intenzity potíží, ze začátku po 15 – 30 min. 1 granuli (l lžičku roztoku), se zlepšením postupně prodlužovat interval.

Pokud si nejste výběrem léku jisti nebo nedojde během 24 h ke zlepšení stavu, kontaktujte svého homeopata či lékaře.

Jestliže je Vaše dítě z těch, co mají záněty středouší opakovaně, pak je vhodná celková homeopatická léčba lékem, který Vašemu dítěti vybere homeopat přesně na míru.

Přeji vám barevný podzim bez bolavých oušek.

 

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová
Jana Ungrová

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: