26. srpna 2018

Boj s dračí matkou (případ Fagopyrum esculentum)

Domů » Homeopatické články » Boj s dračí matkou (případ Fagopyrum esculentum) Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Mám ráda případy, u nichž k zásadnímu rozuzlení dojde během několika týdnů nebo pár měsíců. Jedním takovým je příběh 22letého mladého muže, vysokoškolského studenta, který žije se svými rodiči. Přišel ke mně v polovině května. V posledních měsících se velmi vyostřil jeho vztah s matkou. Rozčilovala ho téměř veškerá komunikace s ní, zejména její požadavky na zapojení se do chodu domácnosti, či přizpůsobení se časovému harmonogramu zbytku rodiny. Také měl pocit, že studium je nad jeho síly, cítil se unavený a depresivní. Nedokázal se dobře na učivo soustředit a mysl mu těkala. Chtěl mít vynikající výsledky, ale měl pocit, že to nezvládne. Při učení pil hodně kávy a z její přípravy si učinil určitý rituál.


Když jsem poté mluvila s maminkou, konfliktní situaci potvrdila. Současně se ale pozastavila nad tím, že syn paradoxně velmi těžce nese, když má zůstat doma sám a zbytek rodiny odjede. Nejpozději do 24 h volá kvůli banálním dotazům. Popisovala to jako zvláštní, až dětskou závislost, která jí v jeho věku přišla již nepatřičná. Stejně tak jeho vzdorovité reakce, které by čekala spíše u pubertálního dítěte. Návrhy na osamostatnění se razantně odmítal.  Jako významné téma zmínila rovněž finance, kvůli nimž mezi nimi docházelo k častým neshodám. Domnívala se, že by si mohl na brigádách během studia přivydělávat. Syn však byl toho názoru, že při náročném studiu brigádu nezvládne.

Po fyzické stránce byl zdravý, jen ho často trápilo svědění kůže bez vyrážek.

Když má člověk štěstí, tak mu klient naservíruje symptomy tak pěkně, že stačí jen sbírat. Určení léku je pak snadné. Protože zde je centrem výrazný konflikt matky a syna, matka je vnímaná jako dusivý, omezující prvek, nabízí se použít pro výběr léku metodu izraelské homeopatky Michal Yakir. Klíč k případu jsem hledala ve 3. sloupci její tabulky, kde se výrazný mateřský princip a boj s ním manifestuje. Rebelantské, pubertální chování pak najdeme u léků v 6. řádce. Po krátké diferenciální diagnostice padla volba na Fagopyrum esculentum, pohanku obecnou.

Výrazné symptomy Fagopyrum esculentum

Kontrola po 3 měsících ukázala obrovskou změnu. Situace doma se velmi zklidnila, mladý muž jako by konečně dospěl. Úspěšně dokončil další ročník školy, našel si brigádu ve firmě, ve které mu majitel nabídl po měsíci stálé místo na zkrácený úvazek. Během srpna si pronajal s kamarády byt, do kterého se bude brzy stěhovat. Proběhla úžasná proměna vzdorovitého puberťáka v dospělého člověka, k úlevě všech zúčastněných.

💡 Články na tomto webu mají informační a vzdělávací charakter, nenahrazují odbornou lékařskou péči.


Jana Ungrová Balušíková
Jana Ungrová Balušíková

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře

Napsat komentář: