Novinky

Domů » Novinky

Spalničky a homeopatika

Spalničky jsou virové onemocnění, které se šíří kapénkami. Mezi první projevy patří suchý kašel, rýma a zvýšená teplota.  O něco později pak se na obličeji a krku vysejí jasně červené skvrny, které se rychle slévají a během několika dnů se vyrážka rozšíří až ke šlapkám nohou.

Pokračovat na celý článek.

Zimní dovolená 2016

Od 16.12.2016 do 1.1.2017 bude poradna uzavřena. Budu se na vás těšit opět po Novém roce.

Škodila za živa, škodila i po smrti (případ Stachys recta)

Stachys recta je nenápadná bylinka z čeledi Huchavkovitých s ohromnou silou, kterou dokážeme využít i v dnešní době, kdy na nějaké uřknutí už vlastně nevěříme.

Přečíst celý případ. 

Nachlazení v obraze Sticta pulmonaria

Stictu – lišejník Lobaria pulmonari charakterizuje výrazná suchost sliznic a absence sekretu. Více o obrazu léku se dočtete zde.

Homeopat vs. rýmička – 1 : 0

S rýmou je možné zatočit poměrně rychle, i když známé rčení tvrdí, že léčená trvá sedm dní a neléčená týden. Mám teď čerstvý zážitek, o který bych se s vámi ráda podělila. Celý článek naleznete zde.

Letní dovolená 2016

Vážení klienti,

v době od 30.6. do 31.7.2016 a od 20.8. do 28.8.2016 bude poradna z důvodu letní dovolené uzavřená.

Přeji všem krásné prázdniny!

Jana Balušíková

Seminář Tkáňové soli (nejen) pro rodiče

Jednodenní seminář proběhne 10.9.2016 od 9 h do 17 h a je určený všem, kteří chtějí hlouběji proniknout do tajů Schüsslerova systému tkáňových solí a využívat jej pro své vlastní potřeby. Více informací naleznete na stránce věnované semináři.

Podpora organismu při chemoterapii

Léčba onkologického onemocnění bývá pro organismus poměrně velkou zátěží. Paralelně s konvenční léčbou je však možné tělo alternativně podpořit. Nabízím vám několik tipů. Číst dále…

Když vás svědí…

S vaginitidou neboli gynekologickým zánětem se ve svém životě setkala téměř každá žena. Jedná se o potíže doprovázené nejrůznějšími výtoky, bolestmi podbříšku, nepříjemným svěděním i zápachem a jsou nejčastějším důvodem, proč žena navštíví gynekologickou ambulanci a v případě opakovaného onemocnění nezřídka i homeopatickou poradnu. Homeopat má v tomto případě výhodu, neboť nemusí řešit původce potíží a cílit na jeho zničení. Vybírá lék na základě projevů potíží a hledá lék, jehož popis (symptomatický obraz) jim nejlépe odpovídá. Číst dále…

Zimní dovolená 2015

Vážení klienti,

od 16.12.2015 do 3.1.2016 bude poradna z důvodu zimní dovolené uzavřena. Děkuji za pochopení.