Novinky

Domů » Novinky

Boj s dračí matkou

Mám ráda případy, u nichž k zásadnímu rozuzlení dojde během několika týdnů nebo pár měsíců. Jedním takovým je příběh 22letého mladého muže, vysokoškolského studenta, který žije se svými rodiči. Přišel ke mně v polovině května. Pokračovat na celý článek.

Začínáme s tkáňovými solemi I – malé děti

Tkáňové soli představují bezpečný a jednoduchý systém, kterým lze organismus podpořit v nejrůznějších situacích. Jsou nasládlé a děti je milují. I když se doporučuje nechat je, aby si samy určily množství, které potřebují, zejména u mladších ratolestí bych na to moc nespoléhala. Snadno se totiž může stát, že v nich během dne zmizí půlka krabičky. Následkem toho mohou mít pak řidší stolici, protože ve velkém množství mají tablety projímavý účinek.

Pojďme se teď podívat, které soli u dětí nejčastěji využijete. Číst dále >

Uzavřená lyžařská sezóna

Už od dob prvního lyžařského výcviku v 7. třídě ZŠ těm dvěma prkýnkům a zákeřně kluzkému bílému povrchu nedůvěřuji. A bodejť ne! Každoročně se na mě obracejí klienti s úrazy spojenými s lyžováním. Jeden takový dotaz mi přistál v e-mailové schránce i tento týden. Protože byl zajímavý, požádala jsem klientku, aby pro vás celý příběh v krátkosti sepsala. A tady je…

Pokračovat na článek

Školka bez slziček

Se začátkem září začne chodit do školky spousta nováčků. Některé děti se na nové kamarády těší, moje třetirozená se dožaduje nástupu už ode dne otevřených dveří. Pro některé je ale tato změna náročná a neobjede se bez stresu a pláče. Dobrým řešením v této situaci mohou být Bachovy květové esence, které dokáží schopnost adaptace na školku výrazně podpořit.

Chcete vědět, jaká směs? Pokračujte na celý článek. 

Na obláčku lásky

Měla jsem dnes v poradně mladou ženu ve 30. týdnu těhotenství. Když se objednávala, chtěla si jen popovídat před porodem. V posledních dnech ji však začaly trápit negativní pocity, které se vztahovaly k jejímu vlastnímu zrození, a také strachy.

Cítila se bezmocná, ztracená, odevzdaná na pospas někomu, koho nezná, zrazená maminkou, která v porodnici dopustila, aby ji od ní sestry odnesly. Současně si ale uvědomovala, že v době, kdy se narodila, to bylo naprosto běžné a máma ani jinou možnost neměla. V souvislosti s narozením měla vizi obrovské rány v srdci, která v ní vyvolávala pocit na zvracení. Nutkání na zvracení se objevovalo i pokud slyšela o operaci, zranění či jiném zásahu do těla.

A víte, co jí pomohlo? Přečtěte si pokračování. 

Spalničky a homeopatika

Spalničky jsou virové onemocnění, které se šíří kapénkami. Mezi první projevy patří suchý kašel, rýma a zvýšená teplota.  O něco později pak se na obličeji a krku vysejí jasně červené skvrny, které se rychle slévají a během několika dnů se vyrážka rozšíří až ke šlapkám nohou.

Pokračovat na celý článek.

Škodila za živa, škodila i po smrti (případ Stachys recta)

Stachys recta je nenápadná bylinka z čeledi Huchavkovitých s ohromnou silou, kterou dokážeme využít i v dnešní době, kdy na nějaké uřknutí už vlastně nevěříme.

Přečíst celý případ. 

Nachlazení v obraze Sticta pulmonaria

Stictu – lišejník Lobaria pulmonari charakterizuje výrazná suchost sliznic a absence sekretu. Více o obrazu léku se dočtete zde.

Homeopat vs. rýmička – 1 : 0

S rýmou je možné zatočit poměrně rychle, i když známé rčení tvrdí, že léčená trvá sedm dní a neléčená týden. Mám teď čerstvý zážitek, o který bych se s vámi ráda podělila. Celý článek naleznete zde.

Seminář Tkáňové soli (nejen) pro rodiče

Jednodenní seminář proběhne 10.9.2016 od 9 h do 17 h a je určený všem, kteří chtějí hlouběji proniknout do tajů Schüsslerova systému tkáňových solí a využívat jej pro své vlastní potřeby. Více informací naleznete na stránce věnované semináři.