Strach ze školy (učitelů)

Domů » Questions » Strach ze školy (učitelů)

Online poradnaKategorie dotazu: Puberta a dospíváníStrach ze školy (učitelů)
Anonymní se zeptal(a) před 3 roky

Dobrý den,chci se zeptat, zda je možné podáním homeopatik ( příp. jakých) pomoci synovi 15 let se zvládáním chování , nebo spíše emocí ve škole.  V dětství diagnostikována ADHD s poruchou učení , s tím ,že je přecitlivělý a nemá respekt k autoritám. V současné době má neustálé poznámky ,že je drzý a vulgární. On to vnímá tak, že ho i ostatní učitelka neustále ponižuje, kritizuje a mluví s ním jako s malým dítětem. Aby se před ní a tím pádem i před třídou nerozbrečel a neukazoval svůj strach , prý raději bude zlý a protivný, takže se projevuje vztekem a hádavostí. Doma nemáme téměř žádné problémy s jeho chováním. Ve dnech kdy má tuto učitelku, ho ráno bolí břicho a zvrací. Předem děkuji za odpověď Andrea P.

1 odpovědí
Jana BalušíkováJana Balušíková Personál odpověděl(a) před 3 roky

Dobrý den, Andreo, 
domnívám se, že by se synovi pomoci homeopaticky dalo. Existuje několik homeopatik, která mají podobné chování ve svém symptomatickém obraze. Syn musí být ale ochotný si s homeopatem povídat o svých pocitech. Vzhledem k jeho věku bych doporučila i část konzultace bez přítomnosti rodičů. Myslím, že by se více otevřel. 
Současně bych oslovila vedení školy a řešila přístup učitelky k Vašemu synovi i k jeho spolužákům. Určitě by stálo za to spojit se s ostatními rodiči a postupovat společně. 
J.B.