13. října 2016

Nachlazení v obraze Sticta pulmonaria

Domů » Homeopatické články » Nachlazení v obraze Sticta pulmonaria Kategorie: Homeopatie, Případy z praxe

Nachlazení v obraze homeopatického léku Sticta pulmonaria je poměrně otravná záležitost. Ostatně ale… které nachlazení není. Stictu – lišejník Lobaria pulmonari charakterizuje výrazná suchost sliznic a absence sekretu. V praxi to znamená, že máte ucpaný nos, ale vysmrkat nic nemůžete, bolí vás dutiny a při záchvatovitém suchém kašli si můžete vykašlat plíce i jiné vnitřnosti.

K charakteristickým znakům tohoto léku při nachlazení patří:– celková nevolnost, únava a zchvácenost těla
– suchost nosní sliznice s potřebou smrkat, tíha u kořene nosu, bolest čelních dutin (dobře na to zabírá opakovaně stisknout akupresurní body na spodní straně obočí, přibližně 2 cm od kořene nosu)
– suchý, záchvatovitý, dráždivý a neustávající kašel
– zlepšení čerstvým vzduchem, potřeba větrat

Úleva se dostaví i se spuštěním sekrece. Nemyslela bych, že to někdy řeknu, ale zvláště u kašle byla v podstatě velmi příjemná.

Pokud si chcete uvařit bylinkový čajík, dobrá je v tomto případě Děčínská směs od Grešíka. Zdravím vás od kouřícího se hrnečku!


Jana Ungrová Balušíková
Jana Ungrová Balušíková

Homeopatie pro mne není jen efektivní metoda, kterou lze pomoci při nejrůznějších obtížích, ale i životní filosofie a přístup ke světu, který upřednostňuje svobodnou vůli a vlastní zodpovědnost každého z nás.Komentáře